Банк РЄ відновив випуск облігацій

Банк розвитку Ради Європи 21 вересня відновив випуск своєї семирічної облігації соціального впливу (SIB) на суму в 1 мільярд євро після того, як Банк Литви інвестував 100 мільйонів євро.

Читайте також П'ять країн ЄС закликають посилити санкції проти росії: що про це відомо

Голова правління Банку Литви Гедімінас Шимкус зазначив, Банк інвестував 100 мільйонів євро у SIB, а виручені кошти у більшій мірі підуть на допомогу українським біженцям у різних країнах.

З початком війни в Україні Банк Литви прагнув активно допомагати країні та її народу, тож ми перебуваємо у тісному контакті з Національним банком України. Ми повністю підтримуємо Україну. Наприкінці року ми також плануємо випустити срібну колекційну монету, кошти від якої також будуть спрямовані на потреби України,
– підкреслив очільник Центробанку Литви.

Що відомо про облігації соціального впливу

Банк Ради Європи випустив облігації соціального впливу у квітні 2022 року, як:
- відповідь на кризу біженців, через військову агресію росії та війну на території України,
- щоб допомогти своїм державам-членам надати підтримку мільйонам людей, які шукають безпеки.

Грошова підтримка від банку Ради Європи

  • Банк розвитку Ради Європи став першим багатостороннім банком розвитку, який надав гранти для термінової допомоги біженцям з України, а згодом кредити для забезпечення їхньої довгострокової інтеграції.
  • Станом на зараз банк РЄ схвалив 6,4 мільйона євро у вигляді грантів та 1,3 мільярда євро у вигляді кредитів для задоволення довгострокових потреб біженців і приймаючих країн.