Індекс долара США під час торгів зафіксував найбільше дводенне падіння за майже 14 років. Йдеться про загальний спад на рівні 3%. Річ у тому, що інвестори знову звернули увагу на ризикові активи після нових даних щодо інфляції у США та завдяки новинам з Китаю про послаблення обмежень, які пов'язані з коронавірусом.
Актуально Відлуння 2008 року: чи спровокує ймовірний крах Credit Suisse нову кризу
Повідомляють, у жовтні інфляція виросла на 7,7% у річному розрахунку, що менше прогнозу експертів на рівні 8%. Крім того, це найповільніші темпи зростання з січня, повідомляє CNBC.
Динаміка долара США на ринку
Під час торгів у п'ятницю, 11 листопада, котирування Індексу долара США коливаються на рівні 106,38, повідомляє Yahoo!Finance. З початку торгового дня цей показник впав на 1,68%. Крайні позиції для Індексу долара за рік:
- Максимально цей показник у річному розрахунку досягав позначки на рівні 114,78;
- Натомість мінімум за аналогічний період зафіксували на позиції у 93,97, згідно з даними CNBC.
Що таке Індекс долара США
Це показник, який фіксує співвідношення долара до шести національних валют основних торгових партнерів офіційного Вашингтона. Йдеться про євро, єна, фунт стерлінгів, канадський долар, шведська крона та швейцарський франк.Більше про актуальну ситуацію на ринку:
- Під час торгів котирування коливалися в діапазоні 106,28 – 108,44, згідно з даними Yahoo!Finance;
- Попри все 2022 рік став для Індексу долара США найкращим роком за майже 4 десятиліття;
- З початку року американський долар виріс на 12% проти кошика з 6 валют основних торгових партнерів США, в тому числі завдяки, агресивній політиці Федерального резерву. Головна ціль центробанку – вгамувати інфляцію. Цьогоріч цей показник досягнув рекорду за понад 40 років, майже злетівши до двозначного числа, пише CNBC.
- У Citigroup вважають, що долар буде зміцнювати позиції на ринку поки буде тривати економічний спад, адже за таких умов саме ця валюта стає "найбезпечнішим притулком".