Останні зміни на ринку

У вівторок, 18 квітня 2023 року, Індекс долара США впав на 0,27% до 101,82, за даними Yahoo!Finance. Цей показник коливається в діапазоні 101,64 – 102,14.

Цікаво Інфляція – виклик для світу: як захистити свої гроші

Крайні позиції Індексу долара США за останні 12 місяців та прогноз:

  • Максимально цей показник підіймався до 114,78. Це рекордне значення за 20 років;
  • Мінімальний рівень котирувань становив 99,82, інформує CNBC;
  • Фахівці з компанії MPS очікують, що у другому півріччі долар США може втратити 5%.

Долар повернувся до знецінення

Долар втрачає позиції на ринку після публікації кращих ніж очікували даних про зростання у другій економіці світу. Йдеться про Китай. Зокрема, ВВП країни зросло за перший квартал зріс на 4,5%, тоді як експерти очікували, що цей показник складе 4%, пише видання CNBC.

Зазвичай у той день, коли є позитивні дані про Китай ви отримаєте пристойне ралі товарних валют, валют ринків, які розвиваються і пом'якшення долара, який ми починаємо бачити. Кращі дані про Китай також сприймають, як позитивну новину для євро через великий виробничий сектор,
– заявив експерт по ринках з ING.

Додамо, що у середині квітня 2023 року американський долар зафіксував найбільший спад за останні 12 місяців. Усе через очікування трейдерів про потенційне завершення циклу підвищення ставки. Актуальна динаміка інших валют:

  • Євро виросло на 0,39%. Додамо, що на минулому тижні ця грошова одиниця досягла рекордного значення за рік;
  • Фунт паралельно подорожчав на 0,48% з початку торгового дня. Напередодні британська валюта досягла пікового значення за 10 місяців.