Світові центробанки знову роблять ставку на долар, – Financial Times

6 червня 2024, 20:48
Читать новость на русском

Джерело:

Financial Times

Плани світових центробанків свідчать про позитивні сигнали для американського долара, який активно критикують деякі економіки, які розвиваються. При цьому йдеться про наміри регуляторів на найближчі кілька років.

Згідно з результатами опитування OMFIF, світові банки планують збільшити обсяги купівлі долара протягом наступних одного – двох років. Загалом в опитуванні взяли участь 73 державні установи, які управляють міжнародними резервами на загальну суму 5,4 трильйона доларів.

Зверніть увагу Скільки українців взагалі не мають заощаджень та не відкладають на "чорний день"

Центробанки планують купувати долар США

Повідомляють, що 18% світових банків центральних банків мають на меті збільшити свої вкладення в американський долар. Це їхня реакція на збереження високих процентних ставок у першій економіці світу.

Для розуміння, торік лише 6% опитаних планували робити ставку на долар. Настільки різка зміна свідчить про стрімке збільшення кількості центробанків, які покладаються на американську валюту. Наразі очікують, що дохідність цінних паперів США залишатиметься вищою, ніж у Китаї.

Важливо! Паралельно попит на китайський юань серед світових центральних банків знизився. Такий результат також суттєво контрастує з тенденцією, яка була протягом останніх років, коли регулятори прагнули збільшити частку національної валюти у своїх резервах.

Водночас досить істотна зміна настоїв у центробанках знаменує переломний момент (принаймні у короткостроковій перспективі) у поступовій дедоларизації. Цей тренд набирав обертів в останні роки у низці країн. Зокрема, в OMFIF заявили, що зростання попиту на долар та втрата популярності юаня – це ознаки того, що тенденція на дедоларизацію принаймні пригальмувала.

Нагадаємо! Навесні 2023 року експерти з Goldman Sachs оприлюднили прогноз згідно з яким, юань буде слабшати проти долара США. Основою для цього твердження стали дані про економіку Китаю.

Додають, що найвищий рівень попиту на долар у рамках наступних одного – двох років фіксують у країнах Центральної Азії, тоді як в Азії та Латинській Америці, швидше за все, планують скорочення своїх асигнувань у юанях.