Безнадійна ситуація, – у Мінфіні Росії назвали межу держборгу, яку небезпечно перетинати
У Росії все частіше говорять про фінансові проблеми. Зокрема, у Мінфіні держави-агресорки розповіли про ситуацію з державним боргом та поділилися "очікуваннями" щодо подальших змін.
Ситуацію прокоментувала заступниця міністра фінансів Росії Ірина Окладнікова. Про це повідомляють російські ЗМІ.
Зверніть увагу США уникнули дефолту, але ризики залишаються: як це вплине на глобальний світ
У Росії зростає сума державного боргу
Російська чиновниця заявила, що наразі обсяг державного боргу становить 22,8 трильйона рублів. Тобто це 14,9% ВВП держави-агресорки. За її словами, що у поточних реаліях суму державного боргу буде лише зростати.
Цікаво! У червні 2023 року Китай та Росія встановили рекорд, оскільки двосторонній обсяг торгівлі між цими державами склав майже 21 мільярд доларів.Державний борг Росії безперервно зростає останні 4 роки:
- У 2019 році ця сума становила 9 трильйонів рублів;
- За 2020 рік розмір боргу зріс до 10 трильйонів рублів;
- Тоді як у 2022 році вже йшлося про 18,8 трильйона рублів.
Це безнадійна ситуація, ми повинні це робити, тому що в нас зростає видаткова частина. Тому ми нарощуватимемо борг, але намагатимемося залишатися в безпечних межах,
– додала Ірина Окладнікова.
Заступниця очільника Мінфіну держави-агресорки також наголосила, що безпечним рівнем державного боргу буде частка до 20% ВВП країни. Мовляв, навіть у песимістичній ситуації Росія не може переступати цю межу.
Нагадаємо, що з серпня 2023 року Росія планує скоротити обсяги експорту власної нафти. Це один з обов'язків росіян у рамках домовленостей з Саудівською Аравією. У результаті ціни на нафту можуть істотно зрости.