Марк Мобіус, який протягом 30 років пропрацював у Franklin Templeton Investments, вважає, що біткойн – це важливий індикатор для ринку. Він називає найвідомішу криптовалюту світу показником настроїв інвесторів.

Зверніть увагу Російські сировинні трейдери покидають Швейцарію: яке місто може стати їхньою новою столицею

Роль біткойна для інвесторів

На думку експерта, якщо падає біткойн, то наступного дня аналогічну динаміку демонструє індекс Dow Jones. Мобіус додав, що це свідчить про те, що біткойн – це провідний індикатор.

Лише, коли інституційні та індивідуальні інвестори по-справжньому визнають свою поразку та припиняють вкладати більше грошей у ринок через втрати, то настрої досягнуть дна.

Крім того, на фоні побоювань щодо глобальних ризиків рецесії змели мільярди доларів ринкової капіталізації біткойна. Цифрова монета втратила приблизно 70% від свого піка, коли ціна коливалася на рівні 20 тисяч доларів. Цей спад стався паралельно із зануренням у ведмежий ринок світового індексу акцій MSCI. До того ж інвесторів непокоять ще кілька факторів:

  • вплив підвищення процентних ставок у більшості країн,
  • порушення ланцюгів постачання у Китаї та Європі.

Поки криптоінвестори, які вкладають у біткойн, "все ще говорять про придбання монети на спаді – це означає, що є надія". За словами Мобіуса, це свідчить про те, що "ми ще не досягли дна ведмежого ринку".

Що таке ведмежий ринок

Це тенденція, коли фондовий ринок вступає у стадію довготермінового занепаду. Це більше ніж два місяці. Так називають ринок, коли падіння досягає 20%.

Інвестор також додав, що вважає за потрібне наразі тримати певну суму у готівці й може розмістити їх в індійські акції у наступних секторах:

  • будівельні матеріали,
  • програмне забезпечення,
  • медичні дослідження.

На момент створення цього матеріалу вартість біткойна коливається на рівні 20 726 доларів за монету. Ринкова капіталізація цифрової монети становить 395,3 мільярда доларів, згідно з CoinDesk. Максимально криптовалюта коштувала майже 69 тисяч доларів за монету у листопаді 2021 року.

Актуально – Британія запровадила нові санкції проти Росії: дивіться відео