Про рекордне зростання вартості першої цифрової валюти повідомляє Мінфін із покликанням на дані американської криптобіржі Coinbase.

Цікаво Від депозитів до трейдингу: 7 способів як отримати пасивний дохід

Ринок криптовалют 2020: останні зміни

Упродовж минулого тижня курс біткойна стрімко зріс. Зокрема, 16 грудня ціна криптовалюти оновила свій рекорд, перевищивши 20 тисяч доларів.

Біткойн почав дорожчати ще в листопаді. Саме в минулому місяці його курс подолав трирічний максимум у 17 тисяч доларів за монету.

Упродовж останнього року вартість біткойна зросла на близько 180% – майже втричі. Криптовалютні трейдери доволі оптимістично оцінюють перспективи цифрової валюти. Згідно з їхніми передбаченнями, ціна криптовалюти може досягти навіть 300-400 тисяч доларів за монету. Підживлює їхні очікування і той факт, що біткойн – обмежений ресурс: як відомо, у світі налічується лише 21 мільйон одиниць криптоактиву.

Чому Bitcoin дорожчає

Пандемія коронавірусу змінила смаки інвесторів. Нестабільність на світових фондових ринках підштовхнула їх вкладати гроші саме в цифрові валюти. Ще одним фактором на користь біткойна стало послаблення міжнародної валюти – долара США.

Актуально "Передноворічне ралі": що відбувається на фондових ринках та як цим скористатися

Під час кризи люди вибирають так звані "безпечні гавані" – активи, на які криза найменше впливає, наприклад, золото. Очевидно, що криптовалюти, торги яких не залежать від коронавірусних обмежень, тепер теж входять до списку таких безпечних активів.

Тому фінансові аналітики та інвестори зовсім не здивовані таким різким зростанням ціни біткойна. Вони прогнозують, що вартість криптовалюти в найближчі тижні може досягти нових рекордних значень.

Це лише початок, і, на нашу думку, йому ще є де розігнатися,
– стверджує виконавчий директор Grayscale Investments Майкл Зонесгайн.

Ризики, пов’язані з біткойном

Не всі експерти ринку оптимістично налаштовані щодо зростання біткойна.

  • Криптовалюти залишається фінансовим інструментом, за допомогою якого можна проводити шахрайські операції.
  • Окрім того, оскільки біткойн є децентралізованою валютою, тобто нема установи, яка б його регулювала і змогла б відшкодувати всі втрати, пов’язані з ним.
  • Також курс біткойна, як і будь-якої іншої криптовалюти, практично неможливо спрогнозувати. Так, у березні цього року, упродовж двох днів біткойн впав у ціні вдвічі. Саме тому цифрова валюта належить до ризикових активів.