Чи законно не приймати банкноти старого зразка

Раніше у коментарі 24 Каналу в НБУ зазначали, що банки та обмінники не можуть встановлювати обмеження щодо іноземної валюти, як от установам забороняється встановлювати обмеження щодо банкнот іноземної валюти.

Читайте також США посилюють тиск на ринок криптовалют: як це може змінити галузь

До речі, "старими" називають доларові купюри, які були випущені 1996 року. Уряд США після цього року почав випускати купюри з оновленим дизайном та захисними елементами.

Втім, як повідомив регулятор, відмова в обміні банкноти може здійснюватися тоді, коли не має можливості забезпечити передавання таких банкнот до банку-кореспондента відповідної держави для обміну цих банкнот на нові.

Зверніть увагу, що у такому випадку, установа має надати клієнту інформацію, що операції інкасо не здійснюються.

Що таке Інкасо

Це одержання банком грошей за дорученням клієнта й зарахування цих грошей на його банківський рахунок.

Коли можуть відмовити в обміні

  • Здійснення операцій з іноземною валютою супроводжується певними ризиками. Річ у тому, що умови їх обміну з ознаками зношення чи пошкодження, або у разі вилучення з обігу, установлюється виключно іноземною державою, яка є емітентом цих банкнот.

Так, наприклад, на території України банки без будь-яких обмежень за сумою та безкоштовно обмінюють не придатні до обігу платіжні банкноти й монети національної валюти – гривні – на придатні,
– зазначають в Нацбанку.

  • Якщо у касира виникнуть сумнівні щодо справжності банкноти, то він зобов’язаний вилучити їх та надіслати для проведення досліджень до НБУ.
  • Після того, як банкноти іноземної валюти визначають справжніми, то Національний банк повертає їх банку для повернення пред'явникам, або ж, за їх бажанням, приймає для здійснення касових операцій чи прийняти на інкасо.