Очільник британського Мінфіну Ріші Сунак звернувся до Банку Англії з відповідною пропозицією.

Зверніть увагу Завдяки вакцині проти COVID-19: дохід Johnson&Johnson перевищив усі прогнози

Нові тенденції

Світ стоїть на порозі суттєвих змін. Пандемія коронавірусу лише пришвидшила ці процеси. Зокрема, йдеться про перехід до безготівкових платежів та ери криптовалют. Тож, центробанки вимушені вживати рішучі заходи, аби не відставати від актуальних тенденцій.

Уряд та центробанк Великої Британії оголосили про створення групи, яка вивчатиме питання щодо створення національного "біткойна". У Банку Англії зазначили, що на першому етапі цифрову валюту зможуть використовувати підприємці та домашні господарства.

Цифрова валюта центрального банку (CBDC) – цифрова форма наявних фіатних грошей (долар, євро, гривня), що вже емітовані центральним банком і є загальнодоступним законним платіжним засобом на території країни.

Крім того, у фінустанові наголосили, що віртуальний фунт не замінить готівку та банківські вклади, а буде існувати на рівні з ними. Проте, остаточне рішення щодо створення CBDC не прийнято. Потенційні ризики та вигоду від створення цифрової валюти будуть обговорювати з зацікавленими сторонами.

До теми Цифровий юань: Банк Японії розповів, чи загрожує Китай статусу долара

Курс на діджиталізацію

Минулого року на Багамах створили Sand Dollar, який став однією з перших у світі цифрових валют від центробанку. Перейняти естафету можуть шведський Riksbank та Європейський центральний банк вже всередині цього десятиліття.

Китай теж вивчає це питання. У кількох містах Піднебесної вже навіть запустили пілотний проєкт з використанням цифрового юаня. Натомість у США зазначили, що вони не будуть поспішати.