Неочікувано один із найстаріших активів інвестиційного гіганта – American Express – нагадав про себе та приніс компанії Воррена Баффета 8 мільярдів доларів.

До теми Навчатися у найкращих: з яких успішних інвесторів та мільярдерів варто брати приклад

Компанія Баффета заробила 8 мільярдів доларів

Berkshire – це найбільший акціонер компанії American Express. За останніми підрахунками, конгломерату Баффета належить 19% або 152 мільйони акцій американської корпорації. Цінні папери American Express займають одну з найбільших позицій в інвестиційному портфелі Berkshire Hathaway. Інвестиційний гігант почав вкладати гроші в American Express у далекому 1994 році. На активи бренду було витрачено 1,3 мільярда доларів.

Вартість цінних паперів American Express з початку року злетіла приблизно на 45%. Це означає, що активи Berkshire з 18 мільярдів доларів на початку січня подорожчали до 26 мільярдів доларів у серпні. У 2021 році корпорація продемонструвала одні з кращих показників в індексі Dow Jones.

Її активи встановили новий рекорд на біржі наприкінці липня, перевершивши прогнози експертів з Волл-стріт щодо доходів American Express у другому кварталі. Прибуток компанії виріс на 33% в річному численні та склав понад 10 мільярдів доларів. Чистий дохід American Express збільшився приблизно в 9 разів до 2,3 мільярда доларів. За даними Yahoo!Finance, актуальна ціна акцій компанії коливається на рівні 169 доларів за кожну. Ринкова капіталізація American Express становить понад 134 мільярди доларів.

American Express принесла 8 мільярдів доларів Баффету / Інфографіка Yahoo! Finance

Індекс Доу-Джонса

Це біржовий індекс цінних паперів 30 найбільших американських компаній, створений у 1896 році редактором The Wall Street Journal та співзасновником Dow Jones & Company Чарльзом Доу.