24 канал розпитав Данила Дубенчука, аналітика Міжнародної Академії біржової торгівлі, що є партнером Forex Club в Україні, про актуальні тенденції на фондовому ринку.

Дивіться також Складні часи – нові можливості для кожного: яка опція допоможе бути готовим до всього

Наслідки 2022 року

Минулого року геополітична ситуація у світі стала основним фактором, який тиснув на фінансові ринки. Зокрема, це призвело до порушення логістичних ланцюжків, зростання інфляції у розвинених країнах, потужний спад попиту на товари та послуги. На цьому фоні фіксували кризові явища та попереджали про потенційну рецесію для глобальної економіки.

Найсильніше постраждали фондовий ринок і ринок криптовалют, оскільки інвестори виводили свої гроші з найбільш ризикових активів, обираючи більш стабільні та надійні інструменти. Зокрема, в казначейські облігації США.

Актуальні можливості для інвесторів від експерта / Фото Pexels

Поточні економічні реалії

За словами експерта, від початку 2023 року на фінансові ринки повертається оптимізм. Світова економіка певною мірою адаптувалася до поточних геополітичних реалій, тож вже немає відчуття наближення апокаліпсиса.

Інвестори знову звертають увагу на ризикові та високоприбуткові активи, тож ситуація поступово налагоджується. Ще одним підтвердженням цього стала динаміка Індексу долара США, адже інвестори активно купують більш ризикові валюти.

Сезонні активи

Традиційно до категорії сезонних фінансових інструментів відносять, наприклад, сільськогосподарські активи – пшеницю, кукурудзу. Тоді як під час зимового сезону, що наразі є більш актуально, перш за все йдеться про енергоносії – газ, нафту.

Однак цьогоріч є декілька додаткових факторів впливу на ринку. Серед них:

  • Досить тепла зима в Європі, що впливає на обсяги та темпи використання сировини;
  • До того ж європейські країни зробили великі запаси газу до своїх сховищ ще влітку, заповнивши їх майже на 100%.

Тому цієї весни, ціни на газ і нафту, найімовірніше, будуть коливатися на не дуже високих рівнях. У ситуації з нафтою спрацьовує і фактор цінової "стелі" на російську нафту від ЄС.

Чого чекати до кінця зими

У сучасних реаліях багато буде залежати від політики центральних банків щодо ставки. Насамперед йдеться про подальші кроки Федерального резерву та Європейського центрального банку.

На ринку вважають, що в той час, як інфляція в США відійшла від рекордних рівнів, американський регулятор буде поступово пом'якшувати свою монетарну політику,
– додав аналітик.

У таких умовах інвестори почнуть надавати перевагу більш ризиковим активам. Зокрема, можна згадати про акції найбільших світових компаній. Тобто якраз до кінця зими фондовий ринок може почати відновлюватися після різкого падіння, яке зафіксували за підсумками 2022 року.

Актуальні можливості для інвесторів від експерта / Фото Pexels

Тактика для інвесторів

Загалом інвестори можуть розглянути опцію із вкладенням коштів у сезонні активи. Річ у тому, що пропозиція цих фінансових інструментів може скоротитися. Для прикладу, йдеться про ті ж сільськогосподарські товари, запаси яких під кінець зими знижуються швидше на тлі продовольчої кризи, спричиненої геополітичною ситуацією у світі.

Цікаво Рекордний попит на Tesla: аналітики прогнозують серйозні зміни, які можна монетизувати

Крім того, привабливими можуть виявитися інвестиції в нафту і нафтопродукти. Наближення туристичного сезону, а відтак зростання транспортного навантаження на світову економіку, цілком ймовірно, призведе до зростання цін на ці категорії товарів.

Попри те, що нестабільна геополітична та економічна ситуації у світі продовжують впливати на фінансові ринки, аналітики запевняють, що будь-яка криза – це нові можливості. Зокрема, нині інвестори мають змогу придбати акції світових компаній за привабливими цінами.

Нові можливості для інвесторів: дивитися відео