В чому причина такого інтересу та що яких змін варто чекати технологічним компаніям цього року, 24 канал розпитав аналітикиню Міжнародної академії біржової торгівлі, що є партнером Forex Club в Україні Олену Стахову.

Варте уваги Протистояння перших економік світу: чи може Китай стати новим лідером

Суттєві втрати

Минулий рік був важким випробуванням для технологічних компаній, як з точки зору прибутковості, так і з точки зору динаміки котирувань. Особливо, якщо враховувати стрімке зростання вартості акцій у 2020 2021 роках, тобто в під час розпалу пандемії коронавірусу. Тоді, наприклад, ті ж акції Tesla подорожчали фактично у 8 разів. Вже у 2022 році падіння котирувань цінних паперів сектору сягало 30 50%. Серед них – такі компанії як:

  • Apple,
  • Microsoft,
  • Googl,
  • Amazon.

Хоча деякі компанії зафіксували ще більший спад на фондовому ринку. Зокрема, акції техгіганта Meta (у минулому Facebook) подешевшали на 65%.

Інвестори активно купують акції Tesla / Фото Pexels

Фактори впливу та поточна ситуація

Певною мірою таке різке знецінення акцій на фондовому ринку – це корекційне зниження після стрімкого та значного зростання в період пандемії. Ну і загалом складна економічна та геополітична ситуація, порушення логістики, зниження доходів населення і, відповідно, попиту на продукцію технологічних компаній призводить до падіння котирувань акцій цих компаній на ринку.

Щодо акцій виробника електрокарів, то варто звернути увагу на цікавий аспект. Аналітики стверджують, що на початку року попит на акції цієї компанії сягнув рекордного рівня.

Чому інвестори активно купують акції Tesla

Цінні папери Tesla дуже сильно впали в ціні торік. Для прикладу, у грудні акції компанії Ілона Маска коштували приблизно 120 доларів. Це вкрай приваблива можливість для покупців, оскільки розраховують на те, що акції продовжать зростати в ціні. І, справді, на початок лютого вони коштували уже понад 170 доларів.

За словами експертки, наразі можна очікувати, що технологічний сектор у 2023 році буде відновлюватися після торішнього обвалу. Не виключено, що вже навесні він знову стане одним із лідерів на біржі.

Цьому багато в чому сприятиме політика Федерального резерву США щодо базової ставки. Інвестори чекають, що американський регулятор почне пом'якшувати свою монетарну політику, що приверне нові гроші на фондовий ринок зокрема і в технологічний сектор.

Інвестори активно купують акції Tesla / Фото Pexels

На яку тактику варто звернути увагу інвесторам

Інвесторам зараз варто придивитися до можливості купівлі цих цінних паперів, поки вони ще перебувають на привабливих цінових рівнях. Адже фундаментально ці активи мають значний потенціал, а також можуть продовжити зростання, після того, як центробанк США пом'якшить політику.

Тож, попри непросту ситуацію у технологічному секторі торік, попит на окремі активи був і залишається значним. До того ж аналітики не виключають можливості, що вже весною технологічний сектор може знову вибитись у лідери ринку.

Інвестори активно купують акції Tesla: дивитися відео