Про обсяг активів НБУ стало відомо в результаті підписання проміжної скороченої консолідованої фінансової звітності за перше півріччя 2020 року, повідомляє прессслужба регулятора.

Також цікаво: Україна стала світовим лідером із використання криптовалют, випередивши Росію і США

Чому зросли активи НБУ

Зміна обсягу активів регулятора пояснюється передусім ростом міжнародних резервів на 12,6% у доларовому еквіваленті в першому півріччі 2020 року.

Окрім того, важливу роль відіграло переоцінення цих міжнародних резервів у гривневому еквіваленті у зв'язку зі зміною курсу гривні до іноземних валют упродовж вищевказаного періоду. Це відображено в збільшенні обсягу цінних паперів нерезидентів на (16%), а також коштів і депозитів в іноземній валюті та банківських металах (на 57%).

Як змінився обсяг заборгованості за кредитами

Обсяг заборгованості за кредитами рефінансування, наданими банками, несуттєво зріс у першому півріччі 2020 року.

Актуально: За яких умов гривня буде стабільною: відповідь голови Ради НБУ

Останні відомості про консолідований прибуток

Упродовж перших шести місяців 2020 року сума консолідованого прибутку НБУ становила майже 80 мільярдів гривень. Для порівняння: за аналогічний період минулого року цей показник склав лише 6,4 мільярда гривень.

Найбільше вплинули на суму прибутку переоцінка фінансових інструментів на понад 76 мільярдів гривень та процентні доходи, розмір яких становить понад 15 мільярдів гривень.

Консолідована фінансова звітність НБУ – що це таке?

Тут розуміється надання інформації для пояснення подій та операцій, які є суттєвими для розуміння змін у фінансовому стані та результатах діяльності Національного банку з дати останньої річної консолідованої фінансової звітності Національного банку.