26, 35 чи 50: яким є прогноз НБУ щодо курсу долара після війни

12 червня 2022, 21:45
Читать новость на русском

Наприкінці травня в Україні зафіксували стрімке подорожчання долара. Загалом після початку війни Росії в Україні це є одним із найбільш важливих питань для людей. Чи є ризик того, що долар США подорожчає до 50 гривень, – читайте далі.

Нагадаємо, 24 лютого 2022 року Національний банк України ухвалив рішення про замороження курсу долара на рівні 29,25 гривні. Проте вартість валюти в банках, обмінниках та "чорному" ринку дещо інша. Перша заступниця очільника Нацбанку Катерина Рожкова в ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу розповіла, як ситуація може розвиватися далі.

Варте уваги Інфляція крокує світом: яка тактика допоможе вберегти заощадження від знецінення

Курс валют в Україні 

Експертка наголосила, що курс валют на ринку суттєво залежить від співвідношення попиту та пропозиції, а вони його не прогнозують. Рожкова додала, що Нацбанк зафіксував безготівковий курс, оскільки між попитом й пропозицією не було балансу.

Сьогодні ситуація на ринку така: пропозиція валюти суттєво менша, ніж попит. Водночас якби центральний банк не "заморозив" курс долара, то економіка стикнулася б із шоком.

Щодо готівкового ринку, то там функціонує такий самий принцип формування курсу. Перша заступниця очільника Нацбанку підкреслила, що наразі жителі України відчувають тиск у вигляді цін та інфляції й мають на меті убезпечити себе, не маючи інших інструментів.

Чим більший попит, тим більшими можуть бути коливання курсів. На жаль, це спекулятивний ринок. Говорімо відверто – він на попит реагує підняттям курсу,
– наголосила Катерина Рожкова.

Вона також зазначила, що перехід чи переспрямування українців у бік заощаджень з підвищенням нашої ставки має призвести до більш збалансованої ситуації на валютному ринку.

 

Що буде з курсом після війни

Катерина Рожкова додала, що прогнозів щодо курсу після завершення війни в Україні може бути багато. Проте вона висловила впевненість у тому, що наша держава не залишиться сам на сам із викликами. Йдеться про план Маршала для України й те, що держави-партнери та бізнес опісля допомагатимуть Україні на різних рівнях:

  • інвестиції,
  • відбудова країни.

Перша заступниця глави Нацбанку додала, що з відновленням економіки та відбудовою України вдасться стабілізувати й інші питання. Тоді як курс будуть визначати такі фактори:

  • ринок,
  • попит,
  • пропозиція.

Цікаво – повне інтерв'ю Катерини Рожкової для 24 каналу: дивитися відео