Глава українського відомства висловив слова подяки міжнародними партнерами за допомогу Україні у процесі синхронізації з ENTSO-E. Він також додав, що в Україні є суттєвий потенціал для експорту електроенергії в країни Європи.

Варте уваги Нафтовий гігант Норвегії вийшов з усіх спільних з Росією проєктів: що про це відомо

Плани України щодо енергосектору

Під час зустрічі сторони також приділили увагу ситуації в національному енергосектору, яка є на сьогодні. Також вони обговорили плани відновлення енергетичної інфраструктури та перспективи розвитку енергетики у майбутньому.

Зараз ми плануємо збільшити комерційний експорт. Це важливо для нас, тому що на ринку електроенергії виник дефіцит через зниження рівня розрахунків внаслідок війни,
– додав міністр.

За словами Германа Галущенка, збільшення обсягів українського експорту у сфері електроенергії дозволить державам у Європі замістити газ з Росії на достатньому рівні. Тоді як Україна має на меті зменшувати споживання газу до рівня власного видобутку. Крім того, держава й надалі буде прямувати курсом на перехід на безвуглецеву енергію.

На цьому шляху Україні сприятиме участь USAID у процесі підготовки нових проєктів з розбудови енергосектору. Ці плани мають на меті почати реалізовувати відразу після завершення війни.

Міністр енергетики Герман Галущенко підкреслив важливість гарантування ядерної безпеки та звільнення найбільшої в Європі атомної електростанції. Йдеться про ЗАЕС, яка на сьогодні перебуває під контролем російських окупантів. Під час зустрічі сторони обговорили в тому числі питання санкцій проти російських нафти та газу.

Більше цікавих новин:

  • Найбільша нафтова компанія Норвегії відмовилася від усіх спільних проєктів з Росією. У фірмі повідомили, що цей процес уже завершений з дотриманням усіх вимог на фоні санкцій зі сторони Норвегії та ЄС стосовно держави-агресорки.
  • Один із провідних спеціалістів у світі реклами вважає, що провідні компанії-техгіганти виграють від війни Росії в Україні. Британський бізнесмен Мартін Соррелл зробив таку заяву у Давосі. За його словами, перш за все йдеться про Google, Meta та Amazon.

Актуально – Китай просить "зелені коридори" для українського зерна: дивитися відео