Заморожені кошти росіян в Індії

Лавров підтвердив, що на рахунках російських експортерів енергоносіїв в Індії лежать мільярди рупій, які поки що неможливо використати. Про це пишуть російські ЗМІ посилаючись на пресконференцію політика в Нью-Делі.

Читайте також Техгіганти демонструють сильні позиції: чому це важливо у сучасних умовах

У Джакарті, коли ми були на Східноазіатському саміті, ми спілкувалися з (главою МЗС Індії, – 24 Канал) Субраманьяном Джайшанкаром, обговорювали двосторонні питання, у тому числі так, така проблема є, в нинішній ситуації накопичилося дуже багато мільярдів рупій, які поки не знаходять свого застосування,
– сказав він.

За його словами, індійці розроблять список пропозицій, куди можна інвестувати ці кошти всередині країни. Ймовірно, це гроші від продажу нафти, які ще у червні Росія не змогла вивести.

Імпорт китайських товарів до США обвалився до нового мінімуму

За рік з липня загальна частка імпортованих товарів з Китаю у США склала 14,6%. У березні 2018 року цей показник становив 21,8%.

Це свідчить про серйозну зміну у ландшафті глобального постачання. Одна з причин – компанії намагаються диверсифікувати свої виробничі потужності. Також важливу роль відіграли динаміка відносин між країнами та глобальні тенденції:

  • Збої у ланцюжках постачання;
  • Пандемія коронавірусу та суворі обмеження у Китаї;
  • Зростання зарплат у Китаї;
  • Погіршення двосторонніх відносин між Вашингтоном і Пекіном.