Ринки очікують на закінчення війни в Україні: в НБУ пояснили, з чим це пов'язано
- Ринки очікують на завершення війни в Україні, що відображається у зростанні вартості українських єврооблігацій після результатів президентських виборів у США у 2024 році.
- Україна адаптується до загроз, зміцнює обороноздатність, збільшує виробництво військової продукції та уклала 27 безпекових угод із міжнародними партнерами, включаючи країни G7 та Євросоюзу.
- Ризики затягування війни залишаються високими, зокрема через тиск на фронті з боку Росії та вступ військових з Північної Кореї на бік Москви.
Світові фінансові ринки посилили свої очікування щодо завершення війни в Україні. Про це йдеться в новому звіті Національного банку України.
Ринки очікують на завершення війни в Україні
Результати президентських виборів у США у листопаді 2024 року вплинули на настрої міжнародних інвесторів щодо війни Росії проти України. Про це пише 24 Канал з посиланням на "Звіт про фінансову стабільність" НБУ.
Варте уваги Найбільший банк Італії обмежив платежі з Росії: що про це відомо
Йдеться про те, що після оголошення результатів міжнародні інвестори покращили свою оцінку щодо перспектив завершення війни. Для прикладу, про це свідчить зростання вартості українських єврооблігацій.
Важливо! Водночас на сьогодні немає чітких параметрів та можливих термінів досягнення миру. Ба більше, ризики затягування повномасштабної війни Росії проти України залишаються на високому рівні.
У Нацбанку додали, що росіяни тиснуть на кількох ділянках фронту та досягнув деяких тактичних успіхів, але й зазнав значних втрат в процесі. Водночас для України виділяють такі виклики:
- Фактичний вступ військових з Північної Кореї у війну на боці Москви;
- Інтенсивні терористичні повітряні удари Росії по території України.
Україна паралельно адаптується до загроз, а також вкладає кошти в зміцнення обороноздатності. Зокрема, зростає виробництво товарів військового призначення в Україні. Крім того, Україна підписує безпекові угоди з іноземними урядами. Коло цих країн поступово розширюється.
На сьогодні Київ уклав уже 27 безпекових угод. Серед них угоди з всіма країнами G7 та низкою держав-членів Євросоюзу. Це свідчить про готовність міжнародних партнерів й надалі надавати військову допомогу Україні.