Негативно впливає на курс

Радник президента Нігерії Байо Онануга виступив з ініціативою заборонити діяльність криптовалютних бірж, як Binance та KuCoin, у межах країни. Він озвучив цю пропозицію через соціальну мережу X.

Читайте також Валюта цифрової ери: кому приписують створення найвпливовішого цифрового активу

Онануга аргументував свою позицію тим, що ці платформи мають негативний вплив на курс нігерійської найри, що призводить до її знецінення на фінансовому ринку. Він також звинуватив громадян в нелояльності під час участі в торгах на Binance.

А крім того, закликав Комісію з економічних та фінансових злочинів (EFCC) та Центральний банк Нігерії (CBN) припинити операції біткойн-бірж у країні.

EFCC та CBN мають вжити заходів проти цих платформ, які намагаються маніпулювати нашою національною валютою до нульового рівня. Криптовалюти мають бути заборонені в нашій країні, інакше це знекровлення нашої валюти триватиме безупинно,
— заявив радник.

Помічник президента також нагадав про те, що діяльність Binance знаходиться під наглядом регуляторів в різних країнах і що біржа не має права впливати на ціну найри. Натомість 22 лютого, представники Binance заявили, що їхня платформа функціонує згідно з ринковими принципами й не має на меті впливати на валютний курс в Нігерії.

Контекст

За даними Google Trends, у 2023 році Нігерія увійшла до трійки країн з найвищим інтересом до біткоїна. Цей інтерес значно зріс у періоди падіння курсу найри, особливо в червні та липні.

Напередодні нового року CBN скасував обмеження для локальних банків щодо обслуговування компаній, які працюють з цифровими активами. Проте, банкам все ще заборонено займатися зберіганням, торгівлею чи проведенням операцій з біткоїнами та іншими криптовалютами через свої рахунки.