Що це за професія і скільки може заробити успішний трейдер – розповідаємо у новому матеріалі 24 Каналу.

Зверніть увагу Зростання чи знецінення: яким буде курс біткойна до кінця 2023 року

Яка різниця між трейдингом та інвестуванням

Досі досить часто плутають інвестування та трейдинг. За своєю суттю ці види діяльності передбачають отримання прибутку від операцій із різними фінансовими інструментами:

 • Акціями;
 • Валютними парами;
 • Сировиною;
 • Металами;
 • Похідними інструментами тощо.

Але підхід інвестора та трейдера має низку відмінностей. Тож, інвестиції – це вкладення грошей, зазвичай, на досить тривалий період. Для цього, як правило, обирають надійні активи, які здатні принести дохідність у розрізі кількох років. Як приклад, можна навести купівлю акцій найбільших іноземних компаній (Apple, Microsoft або Tesla).

 • Купивши акції потужних компаній, наприклад, за 50 доларів, інвестор чекає кілька років, доки вони не подорожчають до 150 – 200 доларів;
 • Після цього цінні папери можна продати зі значним прибутком.

Що кожному варто знати про трейдинг Основні види діяльності на фінансовому ринку / Фото Unsplash

Також варто підкреслити, що інвестор, як заведено, використовує власні гроші, тому не готовий сильно ризикувати й хоче вийти на хороший рівень прибутку без побоювань щодо втрат.

Трейдер, своєю чергою, – це людина, яка найчастіше торгує на ринку в короткостроковій перспективі. Іноді йдеться про укладання кількох угод на день, іноді з часовими рамками буквально на кілька хвилин. Як правило, трейдери мають на меті отримати прибуток на "стрибках" курсів, тому віддають перевагу тим активам, які протягом короткого проміжку часу демонструють суттєві коливання в ціні. Підходять для такої цілі, зокрема, криптовалюти, які дуже волатильні та протягом дня можуть зрости або впасти у ціні на тисячі відсотків.

Так, при "плечі" 1 до 10, можна вкласти лише 10 доларів з власних коштів і при цьому придбати актив вартістю в 100 доларів. Це, звичайно, набагато вигідніше, але й ризики будуть суттєво вищими. Отже, завжди важливо дотримуватися правил управління капіталом, аби мінімізувати їх.

Перспективи заробітку

Доходи успішних трейдерів практично необмежені. Все залежить від того, наскільки правильно трейдер обирає активи й наскільки вигідно йому вдається їх використовувати. При цьому реально заробити як на зростанні вартості інструмента, так і падінні.

Наприклад, якби вранці 1 жовтня трейдер придбав біткойн за ціною на рівні 27 тисяч доларів, а продав монету ввечері того ж дня по 28 тисяч доларів, то прибуток склав би 1 000 доларів всього за 1 день. При цьому для здійснення угоди можна було б використати всього 100 доларів з кредитним плечем (або, іншими словами, мультиплікатором) в 1:300.

Як зробити перші кроки

Тим, хто лише думає про те, щоб стати трейдером, перш за все необхідно правильно обрати компанію, яка надасть доступ до фінансового ринку. Найкраще зупинити свій вибір на компанії з тривалою історією роботи, великою кількістю клієнтів, зручною платформою, а також ту, яка здатна надавати хорошу підтримку клієнтам.

Однією з таких компаній є Forex Club, яка працює на ринку 25 років та цілодобово підтримує клієнтів, а також створила власну торгову платформу – Libertex, яку вже обрали понад 2,9 мільйона трейдерів та інвесторів у всьому світі.

Почати роботу з Libertex не складно. Тож, щоб отримати доступ до фінансового ринку, необхідно здійснити кілька кроків:

 • Відкрити та поповнити ваш рахунок у Libertex;
 • Проаналізувати ринок;
 • Визначитися з активом та напрямком угоди;
 • Далі залишиться натиснути кнопку "купити", щоб отримати можливість заробити на зростанні, або "продати", якщо трейдер прагне отримати дохід від зниження котирувань, а потім закрити угоду.

Платформа Libertex доступна як з комп'ютера через вебінтерфейс, так і з телефону за допомогою програм для iOS та Android. Це означає, що отримати доступ до різноманітних фінансових інструментів можна з будь-якої точки світу. Головне – доступ до Інтернету.