Фактор ключової ставки
Учасники ринку криптовалют багато в чому орієнтуються на політику Федеральної резервної системи США. Перш за все це стосується ключової ставки. Поки цей показник утримують на високому рівні й продовжується її підвищення, інвестори переводять гроші у вигідніші та безпечніші доларові інструменти – насамперед в американські державні облігації.
Читайте також Ставка на перспективу: як вийти на абсолютно новий рівень фінансової свободи
У жовтні прибутковість 30-річних державних облігацій США перевищила 4%, що є максимальним значенням з 2011 року. А прибутковість 10-річних облігацій зросла до 4,3% і наблизилася до пікових значень 2022 року.
На вересневому засіданні Федеральний резерв зберіг ключову ставку на рівні 5,25-5% у річному розрахунку. При цьому звучали заяви про те, що політика регулятора щодо ставки не пом'якшуватиметься до того моменту, поки в США не буде досягнуто планового рівня інфляції у 2% річних. Отже, не виключено, що на своєму засіданні у жовтні ФРС знову не підвищить ставку – цього разу до 5,5 – 5,75% річних. Це, звичайно, стане поганим сигналом для покупців біткойна.
Тиск регуляторів
Ще одним тривожним фактором для подальшої динаміки флагмана світу криптовалют залишається активне переслідування учасників ринку американськими регуляторами. Після того як фінтех компанія Ripple здобула часткову перемогу в суді над Комісією з цінних паперів та бірж США, покупці цифрових активів на якийсь час видихнули трохи спокійніше.
Але загалом ситуація продовжує залишатися тривожною. У суді, як і раніше, знаходяться позови Комісії з цінних паперів та бірж США проти найбільших криптобірж світу та США – Binance та Coinbase. Внаслідок тиску американських регуляторів Binance вже скоротила свою частку на ринку на 16% і вже думає про те, щоби взагалі піти з американського ринку.
В очікуванні халвінгу
Однак для біткойна є і позитивний фактор. У квітні 2024 року має пройти халвінг, внаслідок якого винагорода за майнінг блоку криптовалюти скоротиться вдвічі – до 3,125 біткойна. Як показує досвід попередніх років, приблизно за пів року до халвінгу на ринку починається різке зростання курсу біткойна, яке закінчується одразу після того, як подія відбудеться.
Тож очікується, що у листопаді станеться деякий сплеск інтересу до біткойна саме з цієї причини. Проте сьогодні спостерігається набагато більше значущих негативних факторів для біткойна, ніж позитивних. У зв'язку з цим до кінця року найвідоміша криптовалюта у світі навряд чи зможе продемонструвати суттєве зростання на ринку. Не виключено, що у грудні її вартість зможе на якийсь час піднятися вище за психологічну позначку в 30 тисяч доларів, але протримається на цьому рівні ненадовго.
Як використати динаміку біткойна
На щастя, щоб вийти на прибутковий рівень не обов'язково, щоб той чи інший актив показував чіткий тренд протягом тривалого періоду. Адже заробити можна вчасно здійснюючи угоди на купівлю чи продаж обраного активу. Зокрема, це стосується біткойна.
Щоб втілити це в життя, перш за все потрібно обрати компанію, яка надасть доступ до цих інструментів. Зупинити свій вибір варто на надійній компанії з багаторічною історією роботи на ринку. Однією з таких компаній є Forex Club, яка вже понад 25 років допомагає інвесторам із різних країн світу вкладати кошти та отримувати прибуток на фінансовому ринку. Ця компанія розробила власну торгову платформу – Libertex, яка пропонує понад 300 різних фінансових активів, включаючи криптовалюти.
Почати здійснювати угоди у Libertex не складно. Для цього потрібно виконати такий алгоритм дій:
- Відкрити та поповнити рахунок;
- Обрати актив (наприклад, біткойн);
- Визначитися із напрямком угоди;
- На цьому етапі допоможуть вбудовані у Libertex інструменти технічного аналізу, а також стрічка фінансових новин;
- Далі в один клік можна інвестувати "у зростання" або "в зниження" обраного активу;
- Після цього залишиться лише закрити угоду, коли результат буде влаштовувати інвестора.
Важливо пам'ятати, що при інвестиціях варто дотримуватись правил управління ризиками, щоб зберегти капітал. Платформа Libertex доступна як з комп'ютерів через вебінтерфейс, так і з мобільних телефонів за допомогою додатків на iOS і Android.