У Японії сподіваються прискорити розвиток економіки та забезпечити перехід на безготівкові платежі завдяки впровадженню цифрової єни. Про це повідомляє "Мінфін", посилаючись на слова міністра фінансів Таро Асо.
До теми НБУ серйозно налаштований щодо випуску цифрового еквівалента гривні: що у планах регулятора
Чому вводять цифрову єну
З метою просування цифровізації при створенні цифрової єни та проведенні експериментів з нею залучено понад 30 великих банків, брокерських і телекомунікаційних компаній, комунальних служб і роздрібних торговців Японії. Це перший крок на шляху реалізації планів центрального банку щодо переходу на цифрову валюту.
Експерти вже відзначали відставання японської економіки від світового тренду по впровадженню крипто- і цифрових валют. Однак наразі очевидно, що керівництво країни має намір надолужити втрачене. Тож глобальні досягнення у галузі фінансових технологій незабаром стануть доступні і на японському ринку.
Як запустять єну
Ініціативна група розробників з трьох найбільших японських банків створить загальну розрахункову платформу, на якій запустять цифрову єну. Різні цифрові платформи в Японії конкурують і залишаються несумісними одна з одною, на відміну від Китаю, де на ринку домінує кілька великих майданчиків.
В Японії є багато цифрових платформ, але жодна з них не є достатньою великий, щоб проводити готівкові платежі,
– зазначив голова ініціативної групи Хіромі Ямаока.
На початкових етапах право емісії цифрової валюти мають тільки кілька приватних банків. У разі позитивного результату цифрову єну зможуть емітувати й інші фінустанови країни.
Цифрова валюта у світі
Понад половина центробанків у світі вивчають питання випуску власної цифрової валюти, згідно з даними Світового банку станом на 2019 рік. Зате 15% прийняли рішення цього не робити взагалі.
Нагадаємо, що й Україна рухається у схожому напрямку. Вчора, 3 грудня, Верховна Рада прийняла законопроєкт про віртуальні активи. А в НБУ заявили про серйозні наміри щодо випуску цифрової гривні.