Що впливатиме на американську валюту

Експерти з J.P Morgan вважають, що наступний рік буде для американського долара турбулентним. Федеральна резервна система США, яка підвищувала ключову ставку для боротьби з інфляцією, зіграє важливу роль у визначенні курсу долара, передає 24 Канал.

Читайте також Центральний банк США наближається до важливого рішення: як реагує долар

Натомість рішення Центробанку США щодо скорочення ключової ставки мало вплине на процеси, пов'язані з американською валютою. Долар все одно буде приносити більш ніж 56% світових валют у 2024 році.

Долар США традиційно виграє від кризових ситуацій, особливо з огляду на наближення рецесії в Великій Британії та Європі.

Morgan Stanley прогнозує, що Індекс долара США може зрости до 111 до весни 2024 року з поточних 102, а у першому півріччі 2024 року очікується зростання індексу на 3%. Аналітики з Loomis Sayles&Co. додають, що глобальний економічний спад змусить трейдерів зосередитись на доларі як на головній резервній валюті світу.

Що буде з доларом в Україні

Раніше 24 Канал повідомляв, що у проєкті бюджету на 2024 рік курс зафіксували на рівні 41,4 гривні. Згодом ці значення відкоригували. Під час затвердження бюджету, курс на початок 2024 року знизили з 41,4 до 40,7 гривні, на кінець з 44,2 до 42,1 гривні.

Відповідно до даних опублікованих НБУ долар очікується на такому рівні:

  • НБУ вважає, що його значення має бути 40,08 гривень. Цікаво, що ще в жовтні, прогноз був 40,36 гривні.
  • Населення чекає 39,8 гривні за долар.
  • Банкіри вважають, що цей показник буде 41,16 гривні.