З початку 2023 року світовий попит на золото поступово знижується. Напередодні закінчення третього кварталу варто простежити за ключовими змінами цього показника, а також зрозуміти, чим пояснюється таке скорочення інтересу до покупок дорогоцінного металу й хто виявляє найбільшу пасивність у цьому питанні.

Зверніть увагу Позбулися баласту: які інвестори вигравали від власних промахів

Крім того, актуальними залишаються питання наскільки суттєвим є зменшення попиту і як довго може тривати ця тенденція на світовому ринку. Про усе це розповідаємо у новому матеріалі 24 Каналу.

Помірне зниження попиту на золото

У другому кварталі 2023 року світовий попит на золото, згідно з даними World Gold Council, склав 921 тисячу тонн. Це на 2% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Певне зниження попиту фіксують уже другий квартал поспіль – у перші три місяці поточного року загальний обсяг покупок становив 1081 тонну, що на 13% менше, ніж у першому кварталі 2022 року.

Експерти пояснюють цю тенденцію скороченням закупівель золота з боку світових центральних банків – насамперед через активний продаж центробанком Туреччини. Тепер приблизно половина попиту на дорогоцінний метал, за їхніми даними, припадає на ювелірів та приватних інвесторів, які намагаються зберегти свої гроші, вкладаючи їх у золото у вигляді злитків та монет у періоди економічної нестабільності.

Але, попри помірне скорочення попиту, світові ціни на золото, як і раніше, залишаються на високому рівні. З початку поточного року ринкові котирування зросли трохи більше ніж на 5%.

Попит має всі шанси на відновлення

При цьому раніше експерти очікували на падіння ціни золота у 2023 році до мінімуму в 1700 доларів за унцію. Тож поки що нічого особливо драматичного на ринку золота не відбувається. Говорити про те, що золото втрачає свою привабливість як фінансовий актив поки що, мабуть, передчасно.

Якщо орієнтуватися на вартість, то вона, швидше за все, найближчим часом може піднятися вище за психологічну позначку у 2000 доларів за унцію й надалі рухатися до ще вищих рівнів. Щодо попиту, то скорочення закупівель центробанками спостерігається після рекордних придбань минулих років, тому не виключено, що це лише тимчасовий спад, і у майбутньому попит на золото повернеться до попередніх рівнів.

Що це означає для інвесторів

Враховуючи актуальність золота, як резервного активу, досвідчені інвестори традиційно виділяють частину активів для цього інструмента. Отримати можливість збалансувати інвестиційний портфель і монетизувати зростання вартості золота можливо, обравши надійну торгову платформу чи компанію, які надають інвесторам доступ до фінансових інструментів.

Однією із таких є платформа Libertex від Forex Club. На цій торговій платформі доступно понад 300 різних активів, включаючи золото та інші метали. Також йдеться про такі інструменти:

  • акції відомих компаній;
  • світові фондові індекси;
  • валюти провідних країн;
  • перспективні криптовалюти;
  • багато інших активів.

Понад 2,9 мільйона початківців та досвідчених інвесторів уже обрали саме платформу Libertex для управління своїм капіталом та отримання доходу на фінансовому ринку.

Перші кроки та корисні опції

Щоб почати інвестувати та вийти на прибутковий рівень варто спочатку зайнятися відкриттям та поповненням рахунку на платформі Libertex. Після цього залишиться зробити кілька таких кроків:

  • Обрання активу. Наприклад, золото;
  • Визначення із сумою угоди;
  • Обрання напрямку угоди – кнопки "купити" та "продати" якщо очікують зростання або знецінення активу відповідно;

Далі – більше! Розібратися із визначенням правильного напрямку інвестиційної угоди допоможуть інструменти технічного аналізу, а також стрічка фінансових новин, які є на платформі Libertex. До того ж навчитися робити вигідні угоди допоможе вбудований у платформу безплатний деморахунок, на який уже зараховано 50 тисяч доларів, щоб дізнатися більше про особливості торгівлі з фінансовими інструментами без ризику для власних коштів. Перейти на реальний рахунок реально буквально в один клік.