Перше за все потрібно пам'ятати, що робота на фінансовому ринку, безумовно, часто пов'язана з ризиками й завжди є ймовірність, щось піде не за планом чи результат буде не такий, як очікували. Причому від неправильних рішень не застраховані навіть найбільші інвестиційні банки та легендарні інвестори.

Варте уваги Майбутнє вже тут: чи довго буде тривати бум навколо штучного інтелекту

Зокрема, можна згадати про Воррена Баффета. Разом з тим кожна така ситуація – це важливий урок на майбутнє, який дозволить уникнути ще більших втрат, якщо зробити правильні висновки.

Прикладів провальних угод на ринку існує чимало. Іноді вони виявлялися критичними, але часом змушують по-новому поглянути на ситуацію, позбутися баласту і зробити крок у бік вдалих інвестицій у майбутньому. Про все це – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.

Morgan Chase

Так, наприклад, у 2012 році ризиковані операції – численні короткі позиції на похідні контракти індексу Markit CDX – призвели американського інвестиційного гіганта Morgan Chase до рекордних збитків у 6,2 мільярда доларів. Внаслідок цього провалу кілька топменеджерів компанії довелося звільнити, а фінансові регулятори США виставили банку штрафи більш ніж на 1 мільярд доларів за спроби маніпулювання ринком.

Разом з тим, це не спричинило краху Morgan Chase, який продовжив свої операції на фінансових ринках, просто відмовившись на майбутнє від таких ризикованих інвестицій і дотримуючись більш стриманих стратегій. Крім того, банк став більш обережним у своїх відносинах із регулятором.

Жером Керв'єль

Ще один трейдер, який проводив занадто ризиковані операції й мало не обвалив увесь банк, на який він працював, – Жером Керв'єль із Societe Generale. У 2008 році він відкрив несанкціоновані позиції майже на 50 мільярдів доларів. У результаті ці операції завдали банку збитків на 4,9 мільярда євро.

Та ситуація, звичайно, стала серйозним випробуванням для Societe Generale, але у результаті банк впорався з нею, а також позбавившись неблагонадійного трейдера і провівши ревізію своїх відносин зі співробітниками, зміг зміцнити позиції на ринку.

Воррен Баффет

Важливі уроки з фінансових невдач виносили для себе як банки та інвестиційні компанії, так й індивідуальні інвестори. Адже навіть знакові постаті на ринку також роблять помилки. Правда їм вдається отримати користь навіть зі своїх провалів.

Так, наприклад, легендарний інвестор Воррен Баффет свого часу був змушений визнати той факт, що в 1989 році він даремно купив привілейовані акції авіакомпанії USAir, яка тоді демонструвала високі темпи зростання виторгу.

Усвідомивши ситуацію, Баффет вчасно позбувся цих акцій та уберіг себе від ще більших збитків у майбутньому. Річ у тому, що згодом компанія USAir двічі оголошувала себе банкрутом.

Які існують опції

Щоб вийти на стабільний рівень прибутку на фінансових ринках потрібно не лише вміти використовувати нові можливості, але й дотримуватися правил управління капіталом і ризиками. Для цього важливо не нехтувати принципом диверсифікації вкладень.

Усе треба зробити таким чином, щоб негативний результат щодо одного з активів компенсувався прибутком від інших. З цим прекрасно допоможе, для прикладу, торгова платформа Libertex від Forex Club. Ця платформа пропонує понад 300 різних фінансових інструментів. Зокрема, є такі опції:

  • акції;
  • фондові індекси;
  • валюти та криптовалюти;
  • енергоносії;
  • метали;
  • інші активи.

Завдяки широкому спектру інструментів кожен інвестор має можливість підібрати саме ті, які будуть для нього найбільш вигідні. Тоді як проаналізувати їхню динаміку та зробити коректний прогноз допоможуть вбудовані в у платформу Libertex інструменти технічного аналізу.

Нові уміння та перші інвестиції

Далі – більше! Для опанування навиків правильного розподілу капіталу між активами та укладання вигідних угод підійде безплатний деморахунок з віртуальними 50 000 доларів, які на нього зарахували. Після практики на деморахунку можна в один клік перемикнутися на реальний рахунок та почати отримувати дохід.

Першими кроками до інвестування та виходу на прибутковий рівень стане відкриття та поповнення рахунку у торговій платформі Libertex. Далі потрібно діяти за таким алгоритмом:

  • Обрання відповідного активу;
  • Визначення із сумою угоди та напрямком інвестицій;
  • Є дві опції – кнопка "купити", якщо очікують зростання та кнопка "продати", якщо планують отримати прибуток на зниженні;
  • Закриття угоди, коли прибуток досягне відповідного рівня.

Важлива перевага платформи Libertex – доступність. Адже працювати з нею можна як з комп'ютера, так і з мобільних телефонів на iOS та Android, а значить використовувати можливості фінансових ринків реально будь-де. Головне – доступ до Інтернету.