Уоррен Баффет є одним з найуспішніших інвесторів усіх часів зі статками у 82 мільярди доларів. Хоча у багатьох інвесторів нема тих ресурсів, що у Баффета, вони можуть скористатися його порадою: фондові індекси – це найрозумніша інвестиція, яку може зробити більшість людей. Про це йдеться у матеріалі Investopedia.

До теми Індекс S&P 500 рекордно росте: як на цьому заробити

Що таке фондовий індекс

Це показник вартості зрізу фондового ринку, який обраховується як середнє зважене цін на акції добірки компаній. S&P 500 – це найвідоміший індекс, який показує загальну капіталізацію 500 найбільших публічних компаній США.

Одна з порад, яку дають інвесторам – це диверсифікуйте свої інвестиції або іншими словами "не кладіть всі яйця в один кошик". Але фондовий індекс – це вже диверсифікована інвестиція, оскільки вона містить різні акції. Тож ризики мінімальні.

Переваги фондових індексів

  1. Надійність та мінімальні ризики. Зі стрибками вниз та вверх, але індекси ростуть, що демонструє динаміка індекса S&P 500 за останні 5 років.

Індекс S&P 500 протягом останніх 5 років / Libertex

  1. Пасивна інвестиція. Інвестувавши у фондовий індекс, не потрібно моніторити звіти кожної із компаній окремо, щоб прогнозувати чи ростиме індекс чи ні. Натомість є можливість ефективно контролювати ризики.
  2. Низькі трансакційні витрати. Замість того, щоб купувати акції багатьох різних компані, можна купити індекс, заплативши один раз за трансакцію.

Недоліки фондових індексів

  1. Фіксований портфель інвестицій. Диверсифікований портфель – це добре, але якщо він зафіксований, як-от індекс, це робить інвестора вразливим до коливань на ринку. Коли інвестор купує акції різних компаній, він може реагувати на загрози для ринку і продавати ті, чи інші. Купивши індекс, ви не можете вилучити якісь акції, які тягнутимуть індекс на дно.
  2. Нижча прибутковість. Індекси не можуть продемонструвати такий стрімкий ріст як окремі акції, криптовалюти чи інші волатильні активи.
  3. Потрібна консультація. Перш ніж інвестувати в фондовий індекс, варто проконсультуватися з фахівцем. Проте це стосується всіх видів інвестицій.