Це однозначно свідчить про початок нового етапу. Про нові тенденції на ринку на фоні змін, а також чого варто чекати інвесторам у найближчій перспективі читайте у матеріалі 24 Каналу.

Цікаво Рекордні закупівлі золота центробанками: до чого варто готуватися

Претензія на безпрецедентний вплив

Якщо на початку 2023 року частка цінних паперів Alphabet, Amazon, Apple, Microsoft, Netflix, Tesla, NVidia та Meta в Індексі S&P 500 становила 22%, то до середини року вже чверть усієї ваги даного індикатора припадає саме на акції вище згаданих компаній.

Популярність цінних паперів потужних та відомих компаній пов'язана, перш за все, з ажіотажем навколо штучного інтелекту. Чимало компаній вирішили розвиватися також у цьому напрямку. Серед них й всесвітньо відомі корпорації:

 • Наприклад, Meta планує впровадити генеративний штучний інтелект у всі свої платформи – генератори тексту, зображень та відео;
 • Компанія NVidia представила технологію, яка дозволить використовувати штучний інтелект для створення ігрових персонажів;
 • AMD та Microsoft у 2023 році почали розробляти процесор, який працюватиме з підтримкою нової технології.

Зростання впливу техгігантів / Фото Getty Images

Загалом зараз інвестори сприймають акції цих компаній як надійне вкладення коштів в умовах кризи у світовій економіці. З іншої сторони техгіганти уже зафіксували перші результати такої цікавості зі сторони інвесторів, отримавши дані про фінансові показники:

 • Так, наприклад, Meta повідомила, що її виторг в першому кварталі 2023 року склала 28,7 мільярда доларів, випередивши усі прогнози;
 • А виторг NVidia за аналогічний період зріс на 19%, до 7,2 мільярда доларів.

Побоювання інвесторів

На тлі того, що акції найбільших технологічних компаній нарощують свою вагу в Індексі S&P 500, до них активно зростає інтерес потенційних покупців. Цього року ринкова вартість NVidia збільшилася більш ніж удвічі, а Alphabet – на понад 40%. Не виключено, що після проходження пікового рівня зростання вартості цих активів, на ринку почнеться корекція, яка, зрештою, може призвести до обвалу Індексу S&P 500.

Аналогічну ситуацію вже фіксували на ринку у 2020 році, коли цей індикатор впав майже на 10% менш як за місяць саме через зниження котирувань акцій найбільших технологічних компаній США. Отже, зараз перед учасниками ринку відкривається дуже непогана можливість для того, щоб використати на свою користь подорожчання цінних паперів відомих техгігантів.

Зростання впливу техгігантів / Фото Getty Images

Як використати цікаву можливість

На фондовому ринку важливо не пропустити перспективну можливість. Особливо це актуально, коли у світі відбувається настільки багато подій, що за ним просто досить складно встигати стежити. Проте саме уміння помічати зміну тенденцій може допомогти вчасно та правильно зреагувати.

Водночас з правильною підтримкою цей процес реально істотно спростити. Для прикладу, зробити це можна з допомогою торгової платформи Libertex, яка надає зручний доступ до понад 300 різних активів. Серед них:

 • Акції провідних компаній у світі;
 • Фондові індекси;
 • Валюти та криптовалюти;
 • Інші активи.

Як зробити перші кроки

Щоб почати інвестувати та вийти на прибутковий рівень, достатньо зробити кілька простих кроків. Алгоритм дій такий:

 • Відкрити та поповнити рахунок у Libertex;
 • Обрати актив для інвестицій;
 • Визначитися із сумою угоди;
 • Натиснути кнопку “купити” чи “продати”;
 • На цьому етапі усе залежить від того, чи планує інвестор капіталізувати зростання або зниженні вартості активу.

Корисні опції та вагомі переваги

Далі – більше! Визначитись із напрямком інвестицій допоможуть вбудовані в Libertex інструменти технічного аналізу та стрічка новин. Тоді як підвищити ефективність роботи на ринку допоможе вбудований в Libertex мультиплікатор.

Цей інструмент кратно збільшує результативність угод, допомагаючи отримати більше прибутку. Важливо наголосити, що при зростанні прибутку зростають й ризики. Отже, необхідно дотримуватися правил управління капіталом, щоб мінімізувати їх.

Зростання впливу техгігантів / Фото Getty Images

Крім того, навчитися правильно робити угоди допоможе вбудований деморахунок, на якому є 50 тисяч віртуальних доларів. Освоївши інвестиції на деморахунку, інвестор з легкістю зможе перейти на реальний рахунок та почати працювати задля отримання справжнього прибутку.

Використовувати Libertex можна як з комп'ютера, через вебдодаток, так і з мобільного телефону за допомогою програм для iOS та Android. Завдяки цьому кожен може почати керувати власним капіталом та заробляти буквально у будь-якому місці та з будь-якого пристрою. Головне – це доступ до Інтернету.