Ситуація складна: скільки в Україні родовищ з корисними копалинами та які з них розробляють
- Україна має 20 тисяч відкритих родовищ корисних копалин, але розробляють лише 3,5 тисячі з них, в основному приватними підприємствами.
Угода про корисні копалини з США створила Американсько-український інвестиційний фонд відбудови, що може залучити інвестиції в галузь геологорозвідки та надрокористування.
Україна багата на корисні копалини, які видобувають в родовищах. При цьому чимало родовищ досі не розробляють. Експерт пояснив, що відбувається у важливому секторі, а також прокоментував угоду щодо корисних копалин з США.
Родовища корисних копалин в Україні
Загалом в Україні В Україні нараховують 20 тисяч відкритих родовищ. Про це пише 24 Канал з посиланням на заяву президента громадської організації "Спілка геологів України" Павла Загороднюка.
Цікаво Рідкісний діамант продали за понад 20 мільйонів доларів: як виглядає дорогоцінний камінь
Загороднюк додав, що геологи виявили прояви 105 корисних копалин. Проте в Україні розробляють лише 3,5 тисячі родовищ. Ба більше, цей процес почався ще за часів СРСР. Зі слів експерта, вони наразі в основному є приватними підприємствами, тоді як нові – не розвивають.
Експерт також прокоментував угоду про корисні копалини, у рамках якої створили Американсько-українського інвестиційний фонд відбудови. На його думку, ця угода дає надію галузь геологорозвідки й надрокористування в Україні почне отримувати реальні інвестиції.
Важливо! На сьогодні єдина компанія, яка займається розвідкою нових родовищ, – це "Нафтогаз-України", нагадав Загороднюк.
Загороднюк також підмітив, що галузь геологорозвідки й надрокористування складна. Мовляв, перед розробниками корисних копалин є багато викликів, які пов'язані з екологічними, соціальними аспектами, проєкти з облаштування родовищ тривалі та вимагають значних фінансових вкладень. Крім того, існує ще один ризик. Річ у тому, що не проєкти з видобування копалин є прибутковими.
Нагадаємо, що корисні копалини України Forbes оцінює в майже 15 трильйонів доларів. Найбільші поклади зосереджені в Донецькій, Дніпропетровській і Луганській областях.