Генеральний директор Apple Тім Кук заявив, що така ситуація склалася через проблеми з ланцюжками постачання. За його словами, це був серйозніший виклик, ніж вони прогнозували.

Варте уваги Фінансова безпека: як захистити свої гроші від потенційних загроз

Компанія Apple втратила 6 мільярдів доларів

Тім Кук зазначив, що компанія змогла продемонструвати дуже високі показники попри складнощі. Він виділяє дві причини виникнення проблем з постачанням на ринку: нестача мікросхем у галузі та збої виробництва в деяких країнах Азії, які пов'язані з пандемією коронавірусу.

Фінансові показники Apple за три місяці:

  • Дохід компанію склав 83,36 мільярда доларів проти прогнозованих 84,85 мільярда доларів, згідно з даними Refinitiv. Цей показник виріс на 29% у річному розрахунку.
  • Валовий прибуток компанії склав 42,2% проти очікуваних 42,0%.
  • Реальний прибуток на акцію збігся з консенсус-прогнозом – 1,24 долара.
  • Продажі iPhone принесли компанії 38,87 мільярда доларів, а iPad – 8,25 мільярда доларів, послуги – 18,28 мільярда доларів.

Гендиректор Apple очікує, що дохід компанії суттєво зросте в річному обчисленні у наступному кварталі навіть з враховуванням постійного дефіциту чипів та обмеження обсягів постачання iPhone, iPad і Mac. Компанія очікує відзвітувати про найбільші цифри в історії Apple.