Помилка Воррена Баффета стосовно активів Apple коштувала Berkshire Hathaway приблизно 18 мільярдів доларів. Раніше інвестор зізнався, що продаж частки акцій техгіганта наприкінці минулого року "ймовірно був помилкою".

Варте уваги Глобальний дефіцит металів: як на цьому можуть заробити українські інвестори

Помилка Воррена Баффета

На цьому тижні торги цінних паперів Apple на біржі закрилися на рекордно високому рівні – майже 145 доларів за актив. Завдяки цьому ставка Баффета зросла до 128 мільярдів доларів. Інвестор збільшив свій капітал на Apple більше ніж в три рази за останні три роки. Проте, він міг би заробити трохи більше, якби не продав частку акцій компанії.

Ціна акцій Apple злетіли до рекордного рівня / Інфографіка Yahoo! Finance

Berkshire Hathaway витратив 36 мільярдів доларів з 2016 до середини 2018 року для того, щоб накопичити еквівалент 1 мільярда акцій Apple, який сьогодні коштував би 146 мільярдів доларів. Але, протягом останніх років Баффет продав майже 12% або 9, 81 мільйона цих активів.

Ймовірно, це була помилка. Чарлі (Чарлі Мангер, соратник Баффета, – ред.) у своїй стриманій манері дав мені зрозуміти, що теж вважає це помилкою. Це незвична справа. Тім Кук не міг зробити те, що Стів Джобс, очевидно, міг зробити з точки зору творчості, але Стів Джобс не міг зробити, те, що зробив Тім Кук, у багатьох напрямках,
– зазначив відомий інвестор.

Звичайно, все відносно. Фонд Баффета не сильно постраждав. Apple залишається однією з найкращих інвестицій компанії. Berkshire отримала в середньому 775 мільйонів доларів річних дивідендів за останні три роки. Від продажу акцій у 2020 році Berkshire вторгувала 11 мільярдів доларів. Компанія Баффета є другим за величиною акціонером Apple після Vanguard, гіганта індексних фондів.