Укр Рус
10 вересня, 20:34
2

Долар чи юань: Саудівська Аравія може одним рішенням кардинально змінити світ

Основні тези
  • Саудівська Аравія розглядає можливість відмови від розрахунків за сиру нафту в доларах США, що може мати значний вплив на світову економіку.
  • Міністр промисловості та мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Бандар аль-Хораєф заявив, що країна відкрита для нових ідей і намагається не змішувати торгівлю з політикою.
  • Ця заява була зроблена на тлі зближення Саудівської Аравії з Китаєм та посилення суперництва між Китаєм та США.
  • Саудівська Аравія планує диверсифікувати свою економіку та впроваджувати китайську продукцію, включаючи електромобілі та інфраструктуру відновлюваних джерел енергії.
  • Китай прагне інтернаціоналізувати юань, що стало особливо актуальним після виключення Росії з доларової системи та її перетворення на ключового постачальника нафти до Китаю.

Джерело:

SCMP

Саудівська Аравія розглядає можливість використання іншої валюти для проведення розрахунків за сиру нафту. При цьому країна налагоджує відносини з головним конкурентом США.

Загроза для долара США

Саудівська Аравія, яка є одним із ключових експортерів нафти у світі, розглядає можливість відмови від проведення розрахунків у доларах США. Про це повідомив міністр промисловості та мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Бандар аль-Хораєф, додавши, що країна "відкрита для нових ідей". 

Варте уваги Найдорожча валюта світу: яка грошова одиниця випередила долар та євро

Він підмітив, що Саудівська Аравія намагається не змішувати торгівлю з політикою. Водночас чиновник зробив цю заяву на тлі двох важливих процесів на міжнародній арені: 

  • Зближення Китаю та Саудівської Аравії;
  • Посилення суперництва між Китаєм та США.

Цікаво! Саудівська Аравія з жовтня знизить ціни до мінімуму за майже три роки для країн Європи, Азії та США. Знижки для регіонів та США різняться.

Нагадаємо, що Саудівська Аравія наразі працює над тим, аби диверсифікувати свою економіку. Країна з Близького Сходу прагне уникнути надмірної залежності від нафти. Зокрема, планує налагодити впровадження китайської продукції, включаючи електромобілі та інфраструктуру відновлюваних джерел енергії. 

Тоді як Китай має на меті досягти інтернаціоналізації юаня, який є конкурентом для долара США на глобальному валютному ринку. Особливо це актуально для Пекіна після того, як Росія, що виключена з доларової системи,   стала ключовим постачальником нафти до Китаю.