Банкноту з полімеру зі зображенням відомого англійського математика Алана Тюрінга можна буде отримати у банках та банкоматах протягом найближчих тижнів. Це означає, що всі банкноти Банку Англії тепер доступні в полімері.

Варте уваги Погоня за можливостями: експерти поділилися секретами вигідних інвестицій

Велика Британія відмовляється від паперових грошей

Паперові банкноти номіналом 20 та 50 фунтів стерлінгів можна буде використовувати до 30 вересня 2022 року. Після ці купюри будуть вилучені з обігу та втратять статус законного платіжного засобу. Центробанк радить британцям або витратити ці гроші, або покласти їх на рахунок у своєму банку до цієї дати.

Це стане завершальним етапом переходу від паперових до полімерних грошей. Велика Британія запустила цей процес у 2016 році. Головна мета – безпека. Адже банкноти з полімеру складніше підробити, розірвати чи якось пошкодити. До того ж такі гроші краще відштовхують бруд та воду. Ще одна вагома перевага полімерних купюр – термін використання. Вони можуть прослужити у 2,5 раза довше, ніж паперові. Раніше вже були замінені на нові банкноти в 5, 10 і 20 фунтів.

Полімерна купюра вартістю 50 фунтів стерлінгів є найбезпечнішою банкнотою Банку Англії на сьогодні, особливості купюри ускладнюють її підробку. Усі наші полімерні банкноти можна перевірити за допомогою двох ключів функції безпеки: голограми, яка змінює зображення та прозорих вікон. Отже, якщо ви можете перевірити один номінал банкноти, ви можете перевірити їх усі. Нові купюри номіналом 50 фунтів стерлінгів, як і полімерні купюри вартістю 10 фунтів стерлінгів та 20 фунтів стерлінгів, містять тактильну особливість, яка допомагає людям із вадами зору ідентифікувати номінал,
– заявили у банку.