Україна збільшить видобування нафти та газу: що варто знати про новий проєкт "Укрнафти"

11 квітня 2024, 15:52
Читать новость на русском

Джерело:

"Укрнафта"

"Укрнафта" оголосила про підготовку до буріння нових свердловин. У компанії розкрили головні деталі нового проєкту.

Згідно з офіційними даними "Укрнафти", компанія готує майданчик для буріння двох розвідувальних свердловин, місце знаходження яких на Заході України.

Зверніть увагу Інвестиції у сучасному світі: головні плюси та мінуси, про які варто знати всім

Нові плани "Укрнафти"

Ці плани прокоментував директор ПАТ "Укрнафта" Сергій Корецький. Він заявив, що співробітники "Укрнафти" дослідили родовище, яке було відкрите в 1990 році, а також готуються звести два нових об'єкти, аби отримати доступ до "цінного ресурсу для української економіки".

Що відомо про "Укрнафту"

Це найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС з 537 станцій, з яких діють 456. Найбільшим акціонером "Укрнафти" є НАК "Нафтогаз України" з часткою 50%+1 акція.

У компанії додали, що початкові запаси родовищ за продуктивними горизонтами оцінюють у 5,9 мільйона тонн нафти та 468 мільйонів кубометрів газу. Ці дані отримали завдяки побудованій цифровій 3D-геологічній та гідродинамічній моделі родовищ.

"Укрнафта" готується до буріння нових сверловин / Фото "Укрнафта"

Повідомляють ще про такі деталі проєкту:

  • Обидві свердловини плануються як похилі;
  • Перша має розкрити продуктивні горизонти в інтервалі вертикальних глибин 2498 − 2627 метрів, а її початковий дебіт прогнозують на рівні 16 тонн нафти на добу;
  • Друга свердловина має дістатися до ресурсу і розкрити поклади в інтервалі вертикальних глибин 2502 – 2647 метрів. Водночас очікують, що її початковий дебіт буде на рівні 25 тонн нафти на добу.
Примітка! У нафтовій і газовій промисловості цим терміном позначають кількість рідини або газу, що надходить на поверхню за одиницю часу з природного чи штучного джерела. У промисловій практиці дебіт заведено вимірювати у кубічних метрах за добу.

Компанія буде виконувати необхідні роботи власними силами, а також будуть залучати сторонніх підрядників на сервіси з похилого буріння, бурових розчинів і геофізичних робіт.

Нагадаємо, що наприкінці 2023 року "Укрнафта" оголошувала про запуск нової свердловини на Сході України. У процесі буріння свердловини компанія використовувала власні розробки й зуміла зекономити мільйони гривень.