Україна у 2022 році потрапила у трійку світових лідерів: про який рейтинг йдеться
Джерело:
ChainalysisКриптоактиви уже стали важливою частиною сучасного життя. На цей сектор звертають увагу як звичайні люди, так й державні інституції. Експерти компанії Chainalysis проаналізували, у яких країнах найбільше використовують криптоактиви.
Блокчейн-компанія Chainalysis оприлюднила новий рейтинг глобального індексу використання криптоактивів у 2022 році. Третій рік поспіль фахівці повідомляють про рівень масової адаптації криптовалют у світі. На момент створення цього матеріалу, загальна капіталізація ринку криптовалют становить 987,35 мільярда доларів, згідно з даними CoinMarketCap.
Актуально Хіти цієї осені: які активи варті уваги вже зараз
Україна потрапила у трійку лідерів
Ключова ціль створення цього рейтингу – з'ясувати, де найбільша кількість людей вкладає максимальну частку своїх грошей у криптовалюту. Попри те, що інституційна діяльність важлива для цього, експерти також мали на меті виділити країни, де індивідуальні, непрофесійні інвестори найбільше використовують цифрові активи. У результаті перша п'ятірка виглядає наступним чином:
- В'єтнам
- Філіппіни
- Україна
- Індія
- США
Згідно з останніми даними, минулого року рівень глобальної адаптації криптоактивів вирівнявся після перманентного зростання з середини 2019 року. Це процес досяг свого історичного максимуму у другому кварталі 2021 року. Далі адоптація цифрових активів проходила хвилями:
- у третьому кварталі зафіксували спад через масштабне знецінення криптовалют;
- вже в останні 3 місяці минулого року виявили підйом, коли ціни на ринку відскочили до нових історичних максимумів;
- у наступні два квартали фіксували спади, оскільки на ринку починалася фаза інвесторів-ведмедів (заробляють на падінні курсу).
Які тенденції зафіксували експерти
Все ще дуже важливо підкреслити, що глобальне впровадження криптоактивів залишається значно вищим за рівень до "бичачого" ринку 2019 року. Експерти також підкреслили, що тенденцію, яку зафіксували минулого року, стала ще потужнішою у 2022 році. Йдеться про те, що у рейтингу домінують країни з ринками, які розвиваються.
Загалом Світовий банк виділяє 4 категорії країн за рівнем доходів та загального економічного розвитку – з високим рівнем доходу, з рівнем вище та нижче середнього, а також із низьким рівнем доходу. Використовуючи ці дані, у Chainalysis помітили, що на перші позиції рейтингу найчастіше потрапляють країни з двох середніх категорії:
- 10 країн із рівнем доходів нижче середнього: В'єтнам, Філіппіни, Україна, Індія, Пакистан, Нігерія, Марокко, Непал, Кенія та Індонезія;
- 8 країн із рівнем доходів вище середнього: Бразилія, Таїланд, Китай, Туреччина, Аргентина, Колумбія та Еквадор.
- 2 країни з високим рівнем доходів: США та Велика Британія.