Законопроєкт підтримали 272 народних обранці. За регулювання ринку віртуальних активів буде відповідати Національна комісія з цінних паперів, інформує Урядовий портал.

До теми Як почати інвестувати у криптовалюти за 45 хвилин

Рада прийняла закон, який легалізує криптовалюту

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що цей закон сприятиме запуску легального ринку цифрових активів в Україні. Він додав, що потенціал індустрії криптовалют на глобальному рівні оцінюють мільярдними інвестиціями, а Україна входить до п'ятірки держав-лідерів у цій сфері. Крім того, національних криптостартапів стає все більше.

Проте в Україні криптоактиви досі в тіні. Закон дозволить це змінити та детінізувати новий сектор економіки,
– пояснив Федоров.

Новий закон дозволить національним та іноземним криптобіржам та криптообмінникам функціонувати на законній основі, тоді як жителі України зможуть захистити свої активи у криптовалюті від потенційних загроз та отримають зручний та захищений доступ до глобального ринку цифрових активів.

В Україні прийняли закон "Про віртуальні активи" / Фото Unsplash

Федоров також додав, що закон "Про віртуальні активи" створює більше можливостей для розвитку бізнесу в Україні та надає прозорий механізм інвестування у новий клас активів. За словами урядовця, у Мінцифри працювали над підготовкою законодавчої бази для цієї галузі майже два роки, а наразі триває робота над внесенням необхідних правок до Податкового та Цивільного кодексів України.