Україна знову закликає Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) виключити Росію зі свого складу, назвавши її присутність "токсичною". Ба більше, це стосується усіх міжнародних організацій.

Зверніть увагу Китай прагне змістити США з п'єдесталу на ринку валют: що це означає для інвесторів

Україна звернулася з важливим закликом до ЄБРР

Цю ситуацію також прокоментував директор від України в банку Артем Шевальов. За його словами, він був приємно здивований реакцією деяких акціонерів на українську пропозицію. Зокрема, вони нагадали про це як керівництву ЄБРР та своїм колегам, а також наголосили на важливості розв'язання цього питання.

Крім того, Шевальов додав, що Україна озвучила це питання відразу після повномасштабного нападу Росії у лютому 2022 році. Для прикладу, один з успіхів – призупинення доступу до Росії до ресурсів.

Що таке Європейський банк реконструкції та розвитку

Це міжнародний фінансово-кредитний інститут, який сфокусований на допомозі країнам від Центральної Європи до Центральної Азії. Головна ціль інвестицій – проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у міжнародні господарські зв'язки.

Представник України у банку виокремив, що випровадження Росії може не мати практичного впливу на ухвалення рішень. Проте присутність держави-агресорки у такій організації – це недоречно. Цікаво, що росіяни поки бояться особисто брати участь у засіданнях ЄБРР.

Керівництво банку наразі ніяк не прокоментувало цю ситуацію. Водночас Артем Шевальов, що буде вкрай незрозуміло, якщо Росія буде ухвалювати рішення про інвестиції для України, оскільки терористи з цієї ж країни призвели до заподіяння шкоди.

Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку на сьогодні – це найбільший інституційний інвестор, який підтримує Україну. Організація має на меті збільшити допомогу країні ще до завершення повномасштабної війни. Заради цього банк втретє в історії збільшив свій капітал.