Терористи-хусити походять з Ємену. В останні тижні вони атакували кораблі у Червоному морі, яке відіграє важливе значення для світової торгівлі та економіки.

Зверніть увагу Можливості фондового ринку: що варто про це знати

Ринок нафти відреагував на авіаудари по хуситах

Ціни на нафту почали зростати після операції США та Великої Британії в Ємені. Це стосується обох еталонних марок нафти. Для прикладу, нафта Brent подорожчала на 4,3%, досягнувши позначки у 80 доларів за барель. Проте пізніше динаміка пішла на спад.

На момент створення цього матеріалу, ціни на нафту коливаються на таких рівнях, за даними Bloomberg:

  • Ф'ючерси на сировину Brent подорожчали на 3,13% до 79,83 долара за барель;
  • Американська нафта WTI зросла в ціні на 3,24% до 74,35 долара за барель.

Важливо додати, що зростання цін зафіксували не лише на ринку нафти. Для прикладу, золото також подорожчало на 0,2% до 2034 доларів за унцію. Одна з головних причин – зростання попиту на актив, який вважають безпечною гаванню у світі фінансів.

Річ у тім, що авіаудари по хуситах в Ємені – це ознака певної ескалації на Близькому Сході. Ситуація у регіоні залишається складною після початку нової війни між Ізраїлем та ХАМАС.

Хто такі хусити

Це воєнізоване угруповання шиїтів-зейдитів, яке діє на території Ємену. Цю групу нарекли на честь її засновником і колишнього керівника Хусейна аль-Хуси, який був убитий єменською армією у вересні 2004 року.