Останні зміни на ринку нафти

Під час торгів у середу, 28 грудня, нафта Brent торгувалася на ринку за ціною на рівні 82,64 долара за барель. Сировина подешевшала на 1,69 долара або 2% під час торгової сесії.

Важливо Світ після ембарго та цінової стелі для нафти з Росії: реакція ринку та нові можливості

Американська нафта, яка відома на ринку під маркою West Texas Intermediate, наразі коштує 77,98 долара за барель. З початку торгового дня сировина впала в ціні на 1,55 долара або 2%, інформує Reuters.

За даними Bloomberg, вартість нафти зупинилася на таких рівнях:

  • Марка нафти Brent торгується на рівні 82,61 долара за барель (- 2,04%);
  • Барель американської нафти WTI торгується за ціною 78,03 долара за барель (- 1,89% долара).

Головні фактори впливу

Станом на 28 грудня на ринок нафти суттєво вплинула ситуація в Китаї з коронавірусом, де фіксують серйозний сплеск захворюваності. На настрої трейдерів також впливав фактор щодо ослаблення коронавірусних обмежень, яке може спровокувати зростання попиту на пальне у країні. Нагадаємо що саме Піднебесна є дуже потужним імпортером сировини у світі.

Прогнози експертів щодо цін на нафту:

  • Якщо сценарій з рецесією стане реальністю, то прогнозують, що нафта може обвалитися аж до 65 доларів цього року з подальшим падінням до 45 доларів у 2023 році. Адже це безпосередньо вплине на попит, згідно зі звітом Citigroup;
  • Експерти з Bank of America вважають, що цього року нафта WTI в середньому може торгуватися за ціною у 100 доларів, а у 2023 році ціна впаде до 95 доларів за барель.