Актуальні дані про ціни на нафту

У понеділок, 24 жовтня, марка нафти Brent завершує день з ціною на рівні 93,45 долара за барель. З початку сесії котирування цієї марки впали на 0,05%, згідно з даними Finance!Yahoo. Тоді, як порівняно з попереднім торговим днем, нафта подешевшала на 0,05 долара.

Корисно Інвестиційний бум у світі: як почати та уникнути шахраїв

Тоді як контракти на американську марку нафти – West Texas Intermediate – коштують 84,81 долара за барель, що на 0,33 долара менше ніж днем раніше. Водночас за сьогоднішню торгову сесію ця марка втратила в ціні 0,28%.

За даними Bloomberg, вартість нафти зупинилася на наступних рівнях:

  • Марка нафти Brent торгується на рівні 93,42 долара за барель (без змін);
  • Барель американської нафти WTI торгується за ціною 84,81 долара за барель (- 0,24 долара).

Що відбувається на ринку нафти.

Під час нестабільних торгів ціни на нафту впали. Одна з ключових причин – дані про слабкий попит на сировину у вересні у Китаї. Водночас сильний долар США теж відіграв певну роль, тоді як відомості про сповільнення ділової активності у США зменшило очікування щодо більш агресивного підвищення процентних ставок, пише Reuters.

Очільник Світового банку Девід Малпасс та глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередили про те, що ризик глобальної рецесії зростає, а також додали, що інфляція залишається серйозною проблемою, повідомляє теж видання.

Прогнози щодо цін на нафту:

  • Експерти Goldman Sachs очікують, що вартість нафти марки Brent може зрости до 130 доларів за барель до кінця 2022 року. Підкреслюють, що на ринку фіксують дефіцит навіть попри сповільнення економічного зростання, тож це тягне ціни вгору.
  • Тоді як експерти з Bank of America вважають, що цього року нафта WTI в середньому може торгуватися за ціною у 100 доларів, тоді як у 2023 році ціна впаде до 95 доларів за барель.
  • Якщо ж сценарій з рецесією стане реальністю, то прогнозують, що нафта може обвалитися аж до 65 доларів цього року з подальшим падінням до 45 доларів у 2023 році. Адже це безпосередньо вплине на попит, згідно зі звітом Citigroup.
  • Натомість у Fitch Solutions в новому прогнозі зазначили, що у 2022 році вартість барелів Brent може досягнути 105 доларів, тоді як наступного року знизиться до 85 доларів за барель.