Останні зміни на ринку нафти

У п'ятницю, 2 грудня, нафта Brent коливається на ринку за ціною на рівні 85,89 долара за барель. З початку сесії котирування подешевшала на 1,19%. Порівняно з попередньою торговою сесією ціна нафтових котирувань впала на 2,27 долара.

Актуально Перша економіка планети під тиском: як це впливає на ринки та світ

Американська нафта, яка відома під маркою West Texas Intermediate, наразі коштують 80,23 долара за барель. З початку торгового дня сировина впала в ціні на 1,22%, згідно з даними Finance!Yahoo. Порівняно з минулим торговим днем, вартість сировини подешевшала на 2,16 долара.

За даними Bloomberg, вартість нафти зупинилася на таких рівнях:

  • Марка нафти Brent торгується на рівні 85,90 долара за барель (- 2 долари);
  • Барель американської нафти WTI торгується за ціною 80,23 долара за барель (- 1,94 долара)

Що впливає на вартість нафти

Ціни на нафтові котирування під час торгів у п'ятницю впали в середньому на 1,5%. Цей спад зафіксували напередодні нової зустрічі ОПЕК+, яка запланована на 4 грудня, а також запровадження ембарго на російську нафту у Євросоюзі, пише Reuters.

Прогнози експертів щодо цін на нафту

  • Експерти Goldman Sachs очікують, що вартість нафти марки Brent може зрости до 130 доларів за барель до кінця 2022 року. Підкреслюють, що на ринку фіксують дефіцит, навіть попри сповільнення економічного зростання, тож це тягне ціни вгору.
  • Якщо сценарій з рецесією стане реальністю, то прогнозують, що нафта може обвалитися аж до 65 доларів цього року з подальшим падінням до 45 доларів у 2023 році. Адже це безпосередньо вплине на попит, згідно зі звітом Citigroup.