Що відбувається на ринку нафти

У понеділок, 21 жовтня, нафта почала новий тиждень зі зростання. Еталонні бренди відновлюють позиції на ринку після спаду на понад 7% протягом минулого тижня через побоювання щодо попиту в Китаї, інформує видання Reuters.

Варте уваги Білл Гейтс розповів, скільки у ньому буде грошей у разі втрати 99% капіталу

Водночас на ринку слабшають побоювання щодо перебоїв з постачанням на Близькому Сході. Цікаво, що генеральний директор Saudi Aramco заявив на енергетичній конференції в Сінгапурі, що він все ще "досить оптимістично" налаштований щодо попиту на нафту в Китаї у світлі посилення політичної підтримки, спрямованої на стимулювання зростання економіки.

Часто саме комерційні банки першими реагують на головні виклики часу. Наприклад, з перших днів повномасштабного вторгнення Райффайзен Банк надав українцям 1,3 мільярда гривень допомоги, впроваджує соціальні ініціативи та працює на відновлення та розвиток економіки країни.

Проте дані за третій квартал свідчать, що економіка Китаю зростала найповільнішими темпами з початку 2023 року, що підживлює занепокоєння щодо попиту на нафту.

Ціни на нафту: останні зміни

Нафта Brent зросла в ціні на 27 центів або на 0,37%. Сировина торгується на рівні 73,33 долара за барель. Тоді як нафта WTI подорожчала на 31 цент або на 0,45%. Американська сировина наразі коштує 69,53 долара за барель. Це також найнижчий рівень з початку місяця.

Згідно з даними Bloomberg, актуальні ціни на нафту зупинилися на таких рівнях:

  • Ф'ючерси на нафту марки Brent коштують 73,65 долара за барель (+ 0,81%);
  • Контракти WTI торгуються на рівні 69,90 долара за барель (+ 0,98%).