Останні зміни на ринку нафти

Під час торгів у вівторок, 3 січня, нафта Brent торгувалася на ринку за ціною на рівні 82,10 долара за барель. Сировина подешевшала на 3,81 долара або 4,4% під час торгової сесії. Це найбільший денний спад за понад 3 місяці.

Важливо Світ після ембарго та цінової стелі для нафти з Росії: реакція ринку та нові можливості

Американська нафта, яка відома на ринку під маркою West Texas Intermediate, наразі коштує 76,93 долара за барель. З початку торгового дня сировина впала в ціні на 3,33 долара або 4,1%, інформує Reuters. Для цієї марки нафти це стало найбільшим денним спадом за більше, ніж місяць.

За даними Bloomberg, вартість нафти зупинилася на таких рівнях:

  • Марка нафти Brent торгується на рівні 82,34 долара за барель (- 4,16%);
  • Барель американської нафти WTI торгується за ціною 76,93 долара за барель (- 4,15%).

Головні фактори впливу

Загалом на початку торгів обидві марки нафти подорожчали в середньому на 1%. Проте під тиском трьох серйозних факторів ситуація на ринку кардинально змінилася. Усе через посилення позицій долара США, невтішні економічні прогнози та слабкі дані щодо попиту у Китаї.

Прогнози експертів щодо цін на нафту:

  • Якщо сценарій з рецесією стане реальністю, то прогнозують, що нафта може обвалитися аж до 65 доларів цього року з подальшим падінням до 45 доларів у 2023 році. Адже це безпосередньо вплине на попит, згідно зі звітом Citigroup;
  • Експерти з Bank of America вважають, що цього року нафта WTI в середньому може торгуватися за ціною у 100 доларів, а у 2023 році ціна впаде до 95 доларів за барель.