Останні зміни на ринку нафти

Під час торгів у п'ятницю, 30 грудня, нафта Brent торгувалася на ринку за ціною на рівні 85,91 долара за барель. Сировина подорожчала на 2,45 долара або 3% під час торгової сесії.

Важливо Світ після ембарго та цінової стелі для нафти з Росії: реакція ринку та нові можливості

Американська нафта, яка відома на ринку під маркою West Texas Intermediate, наразі коштує 80,26 долара за барель. З початку торгового дня сировина виросла в ціні на 1,86 долара або 2,4%, інформує Reuters.

За даними Bloomberg, вартість нафти зупинилася на таких рівнях:

  • Марка нафти Brent торгується на рівні 85,91 долара за барель (+ 2,94%);
  • Барель американської нафти WTI торгується за ціною 80,48 долара за барель (+ 2,65%).

Головні фактори впливу у 2022 році

На ринку нафти фіксували різки зміни цін протягом року. Цьому сприяли кілька факторів:

  • Обмеження пропозиції на тлі повномасштабної війни Росії в Україні;
  • Спад попиту зі сторони найбільшого імпортера сировини у світі – Китаю;
  • Занепокоєння щодо глобальної рецесії.

Проте другий рік поспіль фіксують приріст у цьому секторі. Загалом за 2022 рік марка нафти Brent подорожчала приблизно на 10%, тоді як роком раніше йшлося про зростання на рівні 50%. Щодо американської нафти, то цьогоріч бренд WTI виріс в ціні майже на 7%.

Натомість у 2021 році на ринку зафіксували зростання у 55%. Різки злети цін на нафту зафіксували після також стрімкого обвалу на тлі пандемії коронавірусу у світі у 2020 році.

Прогнози експертів щодо цін на нафту:

  • Якщо сценарій з рецесією стане реальністю, то прогнозують, що нафта може обвалитися аж до 65 доларів цього року з подальшим падінням до 45 доларів у 2023 році. Адже це безпосередньо вплине на попит, згідно зі звітом Citigroup;
  • Експерти з Bank of America вважають, що цього року нафта WTI в середньому може торгуватися за ціною у 100 доларів, а у 2023 році ціна впаде до 95 доларів за барель.