Останні зміни на ринку нафти

Станом на середу, 5 квітня 2023 року, нафта Brent торгувалася за ціною на рівні 84,99 долара за барель. Сировина виросла в ціні на 5 центів або на 0,1%.

Варте уваги Біткойн закріпився вище важливого психологічного рівня: два сценарії розвитку подій

Натомість американська нафта, яка відома під маркою West Texas Intermediate, завершила торговий день з ціною на рівні 80,61 долара за барель. Від початку торгів сировина подешевшала на 0,10 долара або 0,1%, інформує видання Reuters.

За даними Bloomberg, вартість нафти зупинилася на таких рівнях:

  • Марка нафти Brent торгується на рівні 84,77 долара за барель (- 0,20%);
  • Барель американської нафти WTI коштував 80,35 долара за барель (- 0,45%).

Фактори вплину на ринку нафти

Загалом ситуація на ринку нафти у середу, 5 квітня, майже не змінилася. На ціни навіть не вплинуло більше ніж очікували скорочення запасів нафти та пального у США. Річ у тому, що ринок одночасно впливають два по суті прямо протилежних фактори:

  • Погіршення економічних перспектив на глобальному рівні. Це означає, що з розвитком цього сценарію попит може зменшитися;
  • З іншого боку, ситуацію певною мірою вирівнюють очікування щодо скорочення запасів сирої нафти в США, а також плани ОПЕК+ скоротити видобуток сировини. Тут йдеться про скорочення пропозиції на ринку.

Нагадаємо, що на цьому тижнів в ОПЕК+ уже заявили про рішення зменшити обсяги видобування нафти загалом на 1,6 мільйона барелів на день. На цьому тлі вартість сировини зросла на 8%. У Саудівській Аравії заявили, що це необхідно для стабілізації ринку, а план буде чинним до кінця 2023 року.