Останні зміни на ринку нафти

Під час торгів у минулу п'ятницю, 16 грудня, нафта Brent торгувалася на ринку за ціною на рівні 79,04 долара за барель. Сировина впала в ціні на 2,17 долара або 2,04% під час торгової сесії.

Актуально Індекс S&P 500 на шляху до нового максимуму: як інвестору не пропустити вигідні можливості

Паралельно американська нафта, яка відома на ринку під маркою West Texas Intermediate, завершила торги з позначкою 74,29 долара за барель. З початку торгового дня сировина подешевшала на 1,82 долара або 2,4%, згідно з даними Reuters.

За даними Bloomberg, вартість нафти зупинилася на таких рівнях:

  • Марка нафти Brent торгується на рівні 81,46 долара за барель ( – 2,67%);
  • Барель американської нафти WTI торгується за ціною 76,11 долара за барель (- 2,39% долара).

Що впливає на вартість нафти

Падінню цін на нафту в п'ятницю сприяло масштабніше падіння акцій через побоювання щодо початку рецесії після того, як більшість центробанків заявили про план продовжувати агресивну монетарну політику задля подальшої боротьби з інфляцією, повідомляє Reuters. Крім того, марка нафти WTI, за словами експерта з Mizuho, на шляху до тестування нової психологічної межі – 70 доларів за барель.

Зокрема, Федеральний резерв на цьому тижні ухвалив рішення про збільшення ставки на 50 базових пунктів, досягнувши пікового рівня за останні 15 років – з 2007 року.

Прогнози експертів щодо цін на нафту:

  • Експерти Goldman Sachs очікують, що вартість нафти марки Brent може зрости до 130 доларів за барель до кінця 2022 року. Підкреслюють, що на ринку фіксують дефіцит, навіть попри сповільнення економічного зростання, тож це тягне ціни вгору.
  • Якщо сценарій з рецесією стане реальністю, то прогнозують, що нафта може обвалитися аж до 65 доларів цього року з подальшим падінням до 45 доларів у 2023 році. Адже це безпосередньо вплине на попит, згідно зі звітом Citigroup.