Індія після початку повномасштабного вторгнення Росії в України істотно збільшила обсяги закупівлі російської нафти, досягнувши рекордних рівнів. Хардіп Сінгх Пурі вважає, що цей підхід врятував світ від зростання цін на нафту.

Зверніть увагу Золото на шляху до нового історичного максимуму: які можливості це відкриває для кожного

Індія заявила, що врятувала світ

За його словами, барель нафти міг би коштувати понад 200 доларів за барель, якби Індія не купувала дешеву російську нафту з огляду на геополітичні конфлікти. Індійський чиновник назвав це прагматизмом. Крім того, варто враховувати, що країна купує російську нафту із суттєвими знижками.

Тому що Індія не може зупинитися: ми імпортуємо 85% нафти, і ми повинні розв'язувати питання доступності ресурсів та стійкості,
– заявив Хардіп Сінгх Пурі.

Чиновник також додав, що за прогнозами аналітиків, споживання енергоресурсів в Індії зростає втричі швидше, ніж загалом у світі, а за наступні 20 років цей показник може сягнути 25% у глобальному вимірі. На момент створення цього матеріалу, вартість нафти Brent коливається на рівні 77,13 долара за барель, тоді як американська сировина коштує трохи більше як 71 долара за барель, згідно з даними Bloomberg.

Нагадаємо, що у 2023 році Росія експортувала до 90% нафти та нафтопродуктів до Індії та Китаю. У Європі цей показник впав до рекордного мінімуму на рівні 4% – 5%. Тоді як колишній глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів про те, як Росія втрачає ринок нафти та газу Європи та про ефективність санкцій Заходу проти офіційної Москви.