На жаль, не всі держави ухвалили рішення про відмову від російських енергоресурсів після початку повномасштабної агресії проти України. Важливими партерами для Росії стали Китай та Індія.

Варте уваги Підготуйтеся до 2024 року на вигідних умовах: як зробити фінансовий ривок

Куди Росія продає більшість своєї нафти

За словами віцепрем'єра Росії Олександр Новак, у 2023 році майже всю нафту Росія експортувала в Китай та Індію. Йдеться приблизно про 90% від загального експорту сировини. Він додав, що Росії нібито успішно вдається обходити нафтові санкційні обмеження Заходу.

Новак також заявив, що тепер на Європу припадає лише 4 – 5% експорту російської нафти. Раніше ця частка становила від 40% до 45%. Тоді як Китай купує орієнтовно 40% – 45% російської сировини та став одним із головних партнерів Москви. Щодо Індії, то частка нафтового імпорту до цієї країни за останні два роки досягла 40%. За словами Новака, раніше поставок до Індії майже не було.

Нагадаємо, що колишній очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу розповів про те, як Росія втрачає ринок нафти та газу Європи та про ефективність санкцій проти офіційної Москви.