Як змінились ціни на нафту

Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 65 центів, або на 0,7%, до 94,51 долара за барель до 08:54 за Гринвічем.

Цікаво Відлуння 2008 року: чи спровокує ймовірний крах Credit Suisse нову кризу

Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) виросли на 35 центів, або на 0,4%, до 87,27 долара за барель.

Чому ціна нафти почала зростати

На зростання ціни нафти вплинуло декілька факторів, зокрема:

  • інцидент в Оманській затоці,
  • тимчасове припинення поставок нафти через нафтопровід "Дружба" що збігся з попаданням двох російських ракет на територію Польщі,
  • зростання попиту на чорне золото.

Агентство AP повідомило, що нафтовий танкер під прапором Ліберії, що експлуатується сінгапурською компанією Eastern Pacific Shipping, був вражений вибухом безпілотника в Оманській затоці.

Ціни на нафту почали зростати у вівторок після того, як поставки нафти в деякі частини Європи через ділянку нафтопроводу "Дружба" були тимчасово припинені. Це збіглось з потраплянням двох російських ракет на територію Польщі, внаслідок чого загинуло двоє людей.

До теми Індекси на азійських ринках впали на тлі падіння ракети в Польщі

Зростання випадків COVID-19 стримує зростання ціни

У Китаї зростання кількості випадків COVID-19 – це вплинуло на настрої на біржі після ослаблення вірусних обмежень цього тижня.

Зростанню попиту на нафту в країні перешкоджає її непохитна віра в політику нульової терпимості до COVID-19 і стійка економічна слабкість,
– вважає аналітик PVM Oil Стівен Бреннок.

Зростання попиту на нафту

  • Запаси сирої нафти в США скоротилися приблизно на 5,8 мільйона барелів за тиждень, згідно з даними Американського інституту нафти.
  • Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує уповільнення зростання попиту до 1,6 мільйона барелів на добу у 2023 році з 2,1 мільйона барелів на добу цьогоріч