США запровадили санкції проти російського бізнесмена Олексія Мордашова, члені його сім'ї та підконтрольних йому компаній. Однією з них є й сталеливарна і гірничодобувна компані "Северсталь". Компанія є четвертим виробником сталі за обсягами на території держави-агресорки, за даними Bloomberg.

Варте уваги На фоні нових санкцій проти Росії: чи готова Саудівська Аравія збільшити видобуток нафти

Акції російської компанії різко впали після новин про санкції США

Ліцензія на згортання операцій із російською компанією діє до 31 серпня. Після появи цієї інформації акції компанії стрімко обвалилися в ціні. На ринку зафіксували спад на рівні понад 15%.

Згідно з даними сайту Investing.com, вартість цінних паперів російського промгіганта коливається на рівні майже 816 рублів за штуку. При чому день акції "Северсталі" почали з ціною на рівні 960 рублів за штуку.

Додамо, що капітал власника більшістю активів уже підсанкційної компанії Олексія Мордашова видання Forbes оцінює у 19,6 мільярда доларів. Тоді як за версією Bloomberg, бізнесмен володіє статками у розмірі 23,5 мільярда доларів. Мордашов також володіє частками у наступних компаніях:

  • Nordgold (золото);
  • ВАТ "Силові машини";
  • TUI.

Він також інвестував у Національну Медіа Групу, банк "Росія" та телекомунікаційного оператора "Ростелеком", повідомляє Bloomberg.

Актуально – ЗМІ повідомляють про схвалення нового пакету санкцій ЄС проти Росії: дивитися відео