США звинуватили 5 китайських компаній в порушенні санкцій, які були запровадженні проти Росії та співпраці з державою-агресоркою у військовій сфері. У відповідь США вирішили діяти та заблокувати для цих фірм доступ до американських технологій, повідомляє Міністерство торгівлі.

Варте уваги Вперше в історії США доставили за місяць більше газу в Європу, ніж Росія

США внесли до чорного списку 5 китайських компаній

Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну США запровадили широкий спектр санкцій проти держави-агресорки. В тому числі йдеться про заборону експорту певних високотехнологічних продуктів. Наприклад, високотехнологічних напівпровідників. Це стосується як Росії, так і Білорусі.

Додання китайських компаній до списку на заборону на експорт, який демонструє, що офіційний Вашингтон готовий піти на посилення напруги з Китаєм через зв'язки з Москвою та вимагати дотримання санкційної політики. До цього переліку потрапили:

  • Connec Electronic;
  • King Pai Technology;
  • Sinno Electronics;
  • Winninc Electronic;
  • World Jetta Logistics.

У Міністерстві торгівлі США заявили, що вище перераховані фірми продовжують надавати підтримку військовій та оборонно-промисловій базі Росії, а ці дії суперечать інтересам національній безпеці США та їхній міжнародній політиці.

У США наголосили, що вони та їхні союзники й партнери, й надалі будуть відмовляти російським військовим у доступі до технологій та предметів, які їм необхідні для скоєння звірств – незалежно від джерела та місця їхнього розташування.

Реакція Китаю

У Піднебесній очікувано виступили проти внесення китайських компаній до чорного списку США та заявили про намір вживати необхідні заходи задля захисту своїх компаній. Йдеться у заяві Міністерства торгівлі Китаю.

У Китаї висловили сподівання, що США відмовляться від цього кроку та припинять "переслідувати" фірми з Піднебесної, пише Reuters.

Актуально – Україна представить для міжнародних партнерів план відбудови країни: дивитися відео