Україна та Польща випустили спільні монети

Україно-польський набір складається з двох монет у формі половинок серця, номіналом 10 гривень та 10 злотих. Їх презентував Голова НБУ Андрій Пишний під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Республіки Польща в Україні Бартошем Ціхоцьким.

Читайте також Думки експертів щодо рецесії у США розділилися: що це означає для інвесторів

На аверсі української монети зображений тризуб, прапор, номінал та графічний символ гривні на фоні композиції, що відтворює жахи війни. На польській також видно прапор, герб, номінал та композиція, як означає підтримку та допомогу країни. Також на монетах зображені логотипи головних банків їх країн.

На реверсах зображений українець і поляк, які обідають разом. В нижній частині видніється квітка – символ надії, життя та розвитку.

Це символічна композиція, притаманна традиційним уявленням і звичаям обох сусідніх слов’янських народів: розділити хліб – означає жити в добрі і злагоді, допомогти в скруті. Це найвищий ступінь прихильності і приязні. Сидіти за одним столом і пити вино з однієї чаші означає взаємну любов і повагу. Пиття зі спільної чаші символізує єднання, побратимство,
– пояснили в НБУ.

Також помітний надпис "Дружба та братство – найбільше багатство" на одній половині та його переклад на польську мову на іншій.

Де купити ці монети

В Україні цей набір можна буде придбати з 31 серпня у інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ за цим посиланням. Також згодом набори реалізують через фінансові установи Укргазбанку, Радабанку, Таскомбанку, Приватбанку.

У Польщі можна придбати набір в касах регіональних відділень Національного банку Польщі та в інтернет-магазині Kolekcjoner. Кошти від продажу планують передати на допомогу Україні.